Головна Культура

Правильні кольори нашого прапора

Правильне подання національної айдентики важливе для презентації України за кордоном.

Креативники запустили вебсайт прапор.укр для зручного пошуку та відтворення автентичних кольорів українського прапора, повідомляє ДМ.  Проєкт, реалізований засновником «Shevchuk Büro presentation agency» Андрієм Шевчуком та дизайнером Іваном Вергуном, розрахований на дизайнерів та ілюстраторів, які звертаються у своїй роботі української національної айдентики.

«З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну медіа, міжнародні та українські компанії активізували підтримку нашій країні в інфопросторі. Сотні дизайнерів продукували матеріали з українською символікою, зокрема, прапором. Ми помітили, що знайти коректні кольори прапора було проблематично. Через це з’являлися тисячі матеріалів з неправильними відтінками», — розповів Іван Вергун.

У День прапора торік Андрій Шевчук поширив у соцмережах допис «Ти точно знаєш кольори прапора?». Тоді пост став вірусним: зібрав понад 72 тисячі уподобань та охоплення в 320 тисяч. Понад 68 тисяч людей поділилися дописом у своїх соцмережах і багато хто вперше відкрив для себе, який же з відтінків синього і жовтого мають використовувати при зображенні стяга.

Це стало поштовхом створити сайт, присвячений українському державному прапору з необхідною інформацією для його правильної репрезентації.

«Уніфікація всіх символів та кольорів — це те, по чому нас ідентифікують за кордоном. Брендинг країни — це надважливо. Зараз в інфопросторі дуже багато різних зображень українського прапора. Коли спробуєте загуглити, то пошуковик видасть сотні неоднозначних варіантів відтінків, а вдаватися в деталі ДСТУ захоче далеко не кожен дизайнер. Тому ми створили сайт, який допоможе зручно і швидко знайти відповідь на запитання, яким же має бути український прапор відповідно до стандартів», — зазначив Андрій Шевчук.

Уточнимо, що єдиний стандарт про державний український прапор був створений у 2006 році. Він визначає загальні технічні вимоги до прапора. Зокрема, й конкретні відтінки синього та жовтого кольорів.

Фото: прапор.укр