Головна Кіно

ПРЕМ’ЄРА ЦІЄЇ ОСЕНІ: ВСІ ЗІРКИ УКРАЇНСЬКОЇ ЗБІРНОЇ У ДОКУМЕНТАЛЬНІЙ СТРІЧЦІ “НАЦІЯ ФУТБОЛУ”

Цієї осені в українських кінотеатрах відбудеться прем’єра захоплюючої документальної стрічки “Нація футболу”, автором якої виступив режисер культового хіта українського кінопрокату “ЮКІ” Володимир Мула.

Мільйони українських підлітків мріють про футбол і живуть футболом. І немає більшої честі у цій грі, ніж стати частиною національної збірної. “Нація футболу” – це вражаюча розповідь від перших осіб про становлення збірної України, яка ніби повторює траєкторію становлення нашої держави – від скромного початку, повного ігнорування та безвіри – до перших перемог і вражаючих результатів. Найдраматичніші двобої, неймовірні голи та правда, яка перевершує фантазію. Для авторів стрічки ексклюзивні інтерв’ю дали: Андрій Шевченко, Олег Блохин, Йожеф Сабо, Артем Мілевський, Олександр Зінченко, Олександр Шовковський, Руслан Ротань, Андрій П’ятов, Леонід Буряк та інші зіркові імена українського футболу. Крім того, автори фільму отримали безпрецедентний доступ до ексклюзивних матеріалів, відзнятих за лаштунками матчів, а також архівних плівок і записів.

“Проект “Нація футболу” – унікальний, – розповідає Володимир Мула. – Нам вдалося не просто зібрати найкращих футболістів України у одному фільмі, а й під цікавим кутом показати усі ті процеси та виклики, що стояли перед збірною у різні періоди становлення незалежності нашої країни. Країни, яка на наших з вами очах продовжує шалено об’єднуватися, люто протистояти ворогу та змінювати цей світ! Ми обов’язково зробимо усе, аби у такий непростий для країни час люди надихнулися, пригадали нашу історію та відчули неабияку гордість за українську націю!”

Нова картина створена Teleprostir Studio за підтримки Державного агентства України з питань кіно й Міністерства культури та інформаційної політики України. Генеральним партнером виступила компанія VBET. Стратегічні партнери: COLONNADE, UNIVERSALNA.

Герої фільму: Андрій Шевченко, Олександр Шовковський, Олег Блохин, Йожеф Сабо, Леонід Буряк, Юрій Калитвинцев, Владислав Ващук, Олексій Михайличенко, Руслан Ротань, Андрій П’ятов, Тарас Степаненко, Андрій Воробей, Артем Мілевський, Дмитро Михайленко, В’ячеслав Шевчук, Олександр Зінченко, Роман Яремчук

Режисер та продюсер: Володимир Мула

Автор сценарію: Микола Васильков

Оператори: Олег Шевчишин, Станіслав Ткачов, Олександр Шевчишин

Режисер монтажу: Андрій Луннік

Саундтреком до фільму стала композиція гурту “Скай” “До кінця” у виконанні Олега Собчука.

Володимир Мула – український кінорежисер, продюсер, Заслужений діяч мистецтв України. Працював на провідних українських телеканалах, зокрема ICTV, BBC Ukrainian. Висвітлював події міжнародного рівня – Олімпійські Ігри, Євробачення, Чемпіонати Світу та Європи з футболу. У 2015 році зняв документальний фільм-подорож “Американська мрія”, а наступного року реалізував сиквел – про життя емігрантів за океаном під назвою “Американська мрія. У пошуках правди”. У 2020 році режисер зняв стрічку “ЮКІ | Історія перемог вільних Українців”. Проект став найкасовішим документальним фільмом за усю історію вітчизняного кінопрокату.