Головна TV

Президент Зеленський в спецпроєкті Дмитра Комарова “Рік. За кадром” розказав про спілкування із батьками, безпечне майбутнє для України та оборону Банкової

28 квітня на телеканалі “1+1 Україна” відбулась премʼєра спецпроєкту Дмитра Комарова “Рік. За кадром”. У першому випуску журналіст показав один день з життя президента України: вирушив із Володимиром Зеленським у відрядження до Миколаєва та Одеси, де той зустрівся зі шведськими партнерами, поспілкувався з його командою, а також записав ексклюзивне інтервʼю із головнокомандувачем під час дороги потягом.

Як зізнався Зеленський, у перші дні повномасштабного вторгнення серед його колег та західних партнерів виникало багато різних думок щодо того, як убезпечити життя президента України. Були різні пропозиції та версії, куди президенту потрібно поїхати та де сховатись. Володимир Зеленский в інтервʼю Дмитру Комарову пояснив, чому на його думку було важливо залишатись в Києві.

“Я думаю, якби я поїхав, то був би більший ризик захоплення столиці. В середині держави також говорили: “Головне зберегти президента. І навіть, якщо в нас залишиться тільки Західна Україна, ти там повинен бути президентом. Потім почнемо щось відбудовувати і відновлювати, деокуповувати території”. Я не погодився. Я памʼятаю, як читав в книжках про Другу світову війну, про окупацію Києва. Я знаю, що таке столиця будь-якої держави. Якщо падає столиця і побіг лідер  – держави немає”, – зазначив президент.

Володимир Зеленський розповів, що рішення залишатись в Києві він з рідними не обговорював.

“Моя сімʼя мене знає. Такий діалог мене б послабив”, – коротко сказав президент України.

Володимир Зеленський прокоментував присутність в Києві ворожих ДРГ у перші дні повномасштабного вторгнення, зокрема на Печерську, і висловив свої думки про можливу оборону Банкової, якщо ці групи дістались б туди.

“Я не сумнівався, що ми вистоїмо. Наші хлопці боронили. Я був впевнений, що ми отримаємо допомогу від партнерів. Вірив, що неможливо повністю окупувати Київ. – зазначив глава держави. – Я думаю, нікого б в полон не взяли, тому що в нас була підготовлена дуже серйозна оборона Банкової. Ми б до останнього там були. У нас були ящики зі зброєю, з патронами на різних точках Банкової”.

Володимир Зеленський зізнався, в нього є зброя і він вправно нею володіє.

Прокоментував президент і своє ставлення до того, що він постійно знаходиться в небезпеці і є для росіян головною ціллю.

“Не можна думати про це постійно. Так, це треба усвідомлювати та розуміти, що є якісь безпекові моменти, треба на них звертати увагу. Тим не менш, постійно про це думати неможливо”, – зізнався Зеленський.

Володимир Зеленський також поділився своїм баченням безпечного майбутнього України.

“Наше завдання стати міцнішими, ніж ми були. В нас просто немає іншого виходу. Треба зробити все можливе, щоб послабити російську федерацію. Треба відстояти свою землю, деокупувати Україну. Тим самим, я вважаю, це вже буде крок послаблення сусіда. Знайти гарантії безпеки, бажано – міжнародний безпековий союз. Подивимось, будуть нас брати в НАТО чи ні. Але у нас високі шанси побудувати міжнародні гарантії безпеки. Ми повинні зробити Україну найбезпечнішою державою у світі. В нас все є для цього – бажання людей, досвід, партнери. Трьох цих речей достатньо”, – розповів президент України.

Дмитро Комаров в розмові з Володимиром Зеленським не оминув і тему сімʼї. Президент розповів про спілкування з батьками.

“Мої батьки все знають, вони знаходяться тут, в Україні, у себе вдома. Вони питають те саме, що і інші батьки, наприклад, чи я поїв. Ще батько каже: “Слідкуємо. Молодці. Добивайте їх”,- сказав президент України.

Спецпроєкт Дмитра Комарова «Рік. За кадром» – це цикл повних версій інтерв’ю з найвпливовішими військовими керівниками України. В ньому журналіст покаже те, що не потрапило до проєкту “Рік”, а також розкриє нові історичні факти та подробиці відомих подій, про які не можна було говорити раніше.

Дивіться нові випуски спецпроєкту Дмитра Комарова «Рік.За Кадром» щопʼятниці о 21:30  на “1+1 Україна”.