Головна TV

Про британця, котрий евакуює цивільних українців із прифронтових територій

Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, які пройшли крізь біль та втрати. Але попри все вони вірять у нашу неминучу перемогу і наближають її кожен на своєму фронті. Цього тижня в новому випуску – історія британського волонтера, який в Україні займається евакуацією цивільних із прифронтових зон.

26-річний Ігнат Івлєв-Йорк своє комфортне життя у Великій Британії добровільно проміняв на життя, повне ризику смерті, в Україні. Його батько – британець, мама – Вікторія Івлєва, російський фотограф і журналіст, яка відкрито підтримує Україну з 2014 року. Ігнат допомагає українцям ще з 2016-го, а з початком повномасштабного вторгнення росії на територію України взагалі переїхав сюди. Зібрав гроші на перше авто й разом із однодумцями поїхав до Сєвєродонецька.

Зараз у це місто, а також в Авдіївку, Часів Яр, Соледар, Бахмут та інші міста та села Ігнат із командою їздить щотижня. Він займається порятунком тих, хто опинився в заручниках у війни: під артобстрілами та бомбардуваннями витягує людей із підвалів та розбитих будинків і переконує їх поїхати з прифронтових населених пунктів. Своє життя британському волонтеру довірили вже понад дві тисячі чоловік, проте він на цьому не зупиняється.

Неодноразово чоловік опинявся за крок від смерті, недавно загинув його друг, уже третій за останній час. Автівки Ігната часто потрапляють під обстріли, проте британець продовжує свою справу. Про ризики та відповідальність, а також про тих, кого так і не вдалося вивезти з-під обстрілів, Ігнат Івлєв-Йорк розповів у своїй історії війни. Про безстрашного волонтера з Великої Британії дивіться у середу, 26 квітня, о 19:00 в «Історіях війни» на НТН.

Також цього тижня в проекті – розповідь про відомого альпініста, віце-президента Федерації альпінізму і скелелазіння України Олександра Заколодного. Він піднявся на десятки вершин у різних частинах світу, пройшов найскладніші маршрути Кавказу та Альп, був одним із тих, хто започаткував льодолазіння в Україні й планував підкорити Еверест. Та з перших днів повномасштабного вторгнення Олександр змінив туристичне спорядження на військове, щоб боронити свою країну, сім’ю і свободу. А цієї зими чемпіон віддав своє життя, намагаючись у бою врятувати найкращого друга…

Ще одна історія – про директора магазину Сергія Пономаренка, який і гадки не мав, що колись доведеться вести танки в бій. 24 лютого 2022-го він залишив свою посаду і пішов до військкомату. На початку великої війни чоловік командував ротою – десятьма екіпажами. Тепер під його керівництвом три роти! За самовіддану службу заступник командира 9-го батальйону 3-ї окремої танкової Залізної бригади навіть отримав звання Героя України.

Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.