У мирному житті він обслуговував найбільші у світі літаки – «Мрію» та «Руслана». Аеропорт у Гостомелі для нього був другим домом, тож коли росіяни нищили його фактично на очах чоловіка, це було нестерпно. Але, переживши окупацію, Максим вирішив піти добровольцем на фронт заради майбутнього своєї доньки та рідної країни…
Максим Марченко – слюсар-складальник літальних апаратів 4-го розряду – працював на заводі «Антонов». Він мешкав у Гостомелі. І те, що бачив із вікна свого будинку на початку російської навали, краяло йому серце. Ворожі гвинтокрили, які летіли на аеродром «Антонов», пролітали над його домом. Чоловік вивіз у безпечне місце доньку і повернувся назад у Гостомель. Вони з друзями вирушили до військкомату, проте натомість потрапили в оточення. Два тижні провели в окупації, сиділи в підвалі. Думали, що вже не виберуться звідти живими, бо в місті точилися запеклі бої й росіяни перевіряли всі будинки… Коли наші військові почали вибивати ворогів із-під Гостомеля, Максим із друзями вирішили спробувати виїхати. По дорозі їхню колону авто почали обстрілювати, але чоловікам усе ж таки вдалося вибратися з того пекла.
Опинившись у відносному спокої, Максим Марченко спочатку допомагав людям із евакуацією, а потім вирішив піти добровольцем на фронт, щоб воювати за майбутнє нашої країни. Тоді хлопців кидали в найважчі точки, але Максима це не лякало. Його відправили в Соледар. Там і дістав важке поранення: підірвався на міні та втратив ногу… Найстрашніше, що тоді противник вів активний бій, і евакуація поранених була неможлива. Тож Максиму самому понад кілометр довелося стрибати на одній нозі по замінованій лісосмузі серед обстрілів. Далі був польовий госпіталь, Бахмут, Добропілля, Дніпро, Київ та перше медичне об’єднання у Львові, де зараз Максим готується до протезування. Він пройшов ампутацію та реампутацію, завзято тренується, терпить біль, і все – заради єдиної мрії: стати на ноги та повернутися до повсякденного життя. Він хотів би повернутися на фронт, але на передову з таким пораненням не відправлять, тому Максим хоче хоча б допомагати побратимам усім, чим може.
Історія незламного героя – у п’ятницю, 25 серпня, о 19:00 в «Історіях війни» на НТН.