Головна TV

Про пастора, який в Оленівській колонії читав полоненим Біблію

Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У темні часи дуже добре видно світлих людей. Один із таких – пастор Владислав Шабанець, який був заарештований росіянами за волонтерську діяльність та провів в Оленівській колонії понад 100 днів. Але навіть там під страхом смерті продовжував читати Біблію іншим полоненим.

Пастор Владислав Шабанець – корінний маріуполець. Але коли почалася повномасштабна війна, він перебував у Дніпрі, де було відносно безпечно. Чоловік одразу почав волонтерити – допомагати друзям та знайомим із Маріуполя: вивозив людей із блокадного міста, надавав їм прихисток. 24 березня машину Владислава затримали на російському блокпосту, родину, яку він вивозив із Маріуполя, вигнали з авто просто в поле, а його самого відвезли до слідчого ізолятора. Потім – перевезли в окупований Донецьк. Там волонтеру висунули звинувачення в тероризмі й відправили в Оленівську колонію. Вижити в колонії фізично – непросто, емоційно – ще важче. У нелюдських умовах, серед погроз та приниження Владислав провів 105 днів. Але навіть там продовжував підтримувати моральний дух полонених: молився разом із ними та читав Біблію. Коли про це дізналися російські наглядачі, розлютилися, викликали пастора на допит, знущалися над ним і погрожували посадити його в карцер, якщо він буде продовжувати свою дiяльнiсть. Але Владислав не злякався погроз ворогів. Навіть більше: хлопці в колонії розробили особливу схему, щоб щоночі читати Біблію й потайки від наглядачів передавали цю книгу від камери до камери! Як їм це вдавалося? Дивіться у п’ятницю, 25 листопада, о 19:00 в «Історіях війни» на НТН.

Також цього тижня в проекті – історія художника з Маріуполя Олександра Лук’янова. Двічі в його будинок влучив снаряд, якимось дивом родина Олександра вціліла й вибралася з блокади. Але чоловік досі з жахом згадує ті 20 днів пекла, що їм довелося пережити, коли російські війська окупували їхнє рідне місто… Ще одна історія – про тих, кому пощастило вижити в страшній трагедії, коли 17 жовтня внаслідок влучання ворожого дрона-камікадзе завалився житловий будинок у Києві на вулиці Жилянській. Під завалами опинилися 18 людей, четверо з них – загинули.

Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.