Головна TV

Про пілота-винищувача, який ціною власного життя врятував сотні людей

Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У них – страждання та біль, але попри все в них віра в наших незламних українців. Незважаючи на всі втрати й випробування, ми будемо стояти до кінця. Кожен на своєму фронті. І пам’ятати про подвиги героїв, які віддали своє життя за Україну та за всіх нас. Цього тижня в нових випусках – історія 25-річного пілота-винищувача Тараса Редькіна, який загинув у небі над Миколаївщиною, рятуючи життя мирних людей.

Пілот-винищувач Тарас Редькін – заступник командира і штурман авіаційної ескадрильї 204-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил України. З перших днів повномасштабного вторгнення захищав українське небо від ворогів.

Його кохана Катерина – також військова, вона дешифрувальник польотів. Війна лише підсилила почуття закоханих, на третій місяць війни Тарас запропонував Каті одружитися. Розписувалися у військовій формі, а серед гостей був лише тато нареченого. Тарас і Катя обидва сумлінно виконували свій військовий обов’язок: він – у небі, вона – на землі. Наближали перемогу, щоб відсвяткувати її пишним весіллям.

Проте не судилося… 24 вересня винищувач Тараса Редькіна було підбито під час місії з пошуку та знищення російських систем ППО. В ефірі льотчик встиг сказати, що по ньому працюють, – і зник із радарів. Після успішно виконаного завдання його МІГ-29 було підбито, проте Тарас не катапультувався, а відвів літак від села, щоб уникнути жертв серед мирного населення. Тіло загиблого пілота довго не могли знайти, і дружина Тараса до останнього не вірила в загибель чоловіка. Тому особисто поїхала на Миколаївщину, аби на власні очі побачити уламки літака та поговорити з очевидцями. Поховали Тараса Редькіна на батьківщині, у Харкові, на Алеї слави, за день до його 26 дня народження.

Що дає дружині пілота сили триматися далі? Чи дійсно жінка під час останньої зустрічі з чоловіком відчула, що більше не побачить його живим? І за якої умови, на думку Катерини, трагедії можна було б уникнути? Дивіться у п’ятницю, 3 лютого, о 19:00 в «Історіях війни» на НТН.

Також цього тижня в проекті – історія прикордонника Павла Піковця, який із перших днів повномасштабної війни захищав Маріуполь, із пораненням був на «Азовсталі», а потім потрапив у російський полон – в Оленівку… Ще одна історія – про 19-річну актрису Маріупольського народного театру «Театроманія» Марію Бойко. Місяць дівчина разом із сім’єю провела в пеклі, під постійними обстрілами в окупованому місті. Потім Марія потрапила в полон – російські військові під дулами автоматів чотири доби тримали її в приміщенні однієї з лікарень. Дівчині дивом вдалося вибратися звідти  й вирватися з заблокованого Маріуполя – для цього їй понад 20 кілометрів довелося йти пішки…

Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.