Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич продовжує розповідати пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У них – страждання та біль, але попри все в них віра в наших незламних українців. Незважаючи на всі втрати й випробування, ми будемо стояти до кінця. Кожен на своєму фронті. Цього тижня в нових випусках – історія війни співака, поета й телеведучого Колі Сєрги, який став лейтенантом Збройних сил України, а згодом і співзасновником «Культурного десанту».
Коля Сєрга – співак, актор, поет і ведучий. На його рахунку сотні пісень та віршів, десятки телевізійних проектів. 24 лютого все це він залишив у минулому та пішов захищати рідну Одесу. У перший же день війни Коля вступив до лав Збройних сил України. На фронт пішли всі чоловіки з його родини, воюють також його батько й старший брат.
Своє перше завдання з оборони Одеси Коля пам’ятає до дрібниць. Його відправили захищати стратегічний об’єкт, де умовно мав висадитися ворожий десант. Співак зізнається: звісно, був страх, але було й розуміння, що краще загинути з автоматом в руках, ніж віддати рідну землю ворогові й жити з тотальною несправедливістю. Так тривало декілька тижнів, напруга ставала неймовірною, хлопці навіть перестали спати. Тоді Коля вирішив спробувати розрядити ситуацію: зібрав побратимів, взяв у руки гітару й почав грати, співати, читати вірші, розповідати історії зі зйомок. Це допомогло військовим зняти напругу, переключитися, і в цю ніч вони вперше змогли трохи поспати.
Згодом Коля зрозумів, що з гітарою на фронті від нього більше користі, ніж із автоматом. Чоловік почав їздити по шпиталях, по деокупованих територіях, у «сірі зони» та на лінію фронту, усе з однією метою – підтримати бойовий дух та емоційно розвантажити хлопців. Згодом до нього долучилося багато однодумців, саме так і утворився «Культурний десант».
Неодноразово артисти опинялися за крок до смерті, проте це не зупиняє їх. В одному з польових шпиталів разом із військовим Коля написав пісню «Додому» – за пів години, просто під час концерту. Відтепер цією піснею він закінчує всі концерти на фронті, адже повернутися додому – найбажаніша мрія кожного військового. Віднедавна ця пісня лунає на Центральному залізничному вокзалі Києва, коли вирушає потяг Київ – Краматорськ, як символ віри та надії, що кожен українець зможе повернутися додому… Про що найбільше шкодує Коля Сєрга і в чому він кардинально змінився? Дивіться у понеділок, 29 травня, о 19:00 в «Історіях війни» на НТН.
Ще одна історія війни – про десантника Михайла Варварича. Він мав піти в запас 26 лютого 2022 року – був закоханий і планував створити сім’ю. Але з початком війни не роздумуючи повернувся на фронт. Був тяжко поранений: внаслідок вибуху втратив обидві ноги. Ледь зробивши перші кроки на протезах, хлопець повернувся до довоєнних планів та освідчився коханій. Михайло за традицією навіть став на коліно, бо вважав, що саме так має освідчуватись чоловік…
Також цього тижня в нових випусках – про Дмитра Федотова, начальника аварійно-рятувальної частини Головного управління ДСНС у Запорізькій області, на рахунку якого сотні врятованих життів…
Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН.
Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30. А свою історію війни ви можете надіслати в телеграм-канал програми «Свідок».