Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, які пройшли крізь пекло війни. Але попри все вони вірять у нашу неминучу перемогу і наближають її кожен на своєму фронті. Цього тижня в новому випуску – історія бойового медика Анни Олсен, яка на початку повномасштабної війни захищала Маріуполь і рятувала життя людей. Жінка майже 7 місяців провела у ворожому полоні, пройшла шість російських колоній, пережила жахливі знущання і тортури, але після звільнення й реабілітації знову повернулася на службу – щоб рятувати наших військових.
26-річна Анна Олсен – старший бойовий медик роти хіміко-біологічного захисту 36-ї окремої бригади морської піхоти. Коли почалася повномасштабна війна, жінка була в Маріуполі – надавала медичну допомогу та рятувала життя людей на заводі імені Ілліча під постійними бомбардуваннями й обстрілами. Найстрашнішим для Анни тоді було усвідомлення того, що вона не може врятувати всіх. Її побратими помирали в неї на руках, а коли вона сама неодноразово опинялася за крок від смерті, думала лише про те, щоб це сталося максимально швидко… Наприкінці квітня 2022 року українські військові в Маріуполі виконали наказ зберегти життя, бо на той час уже закінчилися всі запаси медичних засобів, продуктів та боєкомплектів. Так Анна Олсен разом із побратимами опинилася у ворожому полоні. Спочатку була Оленівка, а далі етапом вона пройшла ще п’ять російських колоній. Жінка згадує, що найгірше було в Таганрозі: там у неї було враження, що живою звідти просто не вийде. У російському СІЗО до Анни, як і до багатьох військовополонених українок, застосовували тортури, морили голодом, а татуювання на її руці поливали окропом, щоб вони скоріше стерлися… У таких умовах жінка провела 189 днів. Єдине, що її тримало, – це небажання коритися та думки про родину і маленьку донечку… 17 жовтня Анна повернулася додому – в рамках обміну, під час якого вдалося звільнити з полону 108 українських жінок.
Далі військового медика чекала омріяна зустріч із маленькою донечкою – саме заради цього жінка терпіла всі тортури й трималася понад шість місяців. 2 грудня указом Президента України Анна Олсен була нагороджена орденом «За мужність». А вже за місяць вона знову повернулася на службу до ЗСУ, щоб рятувати життя нашим військовим… Історія української жінки-воїна, тендітної та водночас сміливої й сильної – у середу, 10 травня, о 19:00 в «Історіях війни» на НТН.
Також цього тижня в проекті – історія 39-річного військовослужбовця Романа Махновського, який був важко поранений у бою під Бахмутом, втратив обидві руки. Йому було нелегко прийняти себе новим та розповісти про поранення дружині й маленькій донечці. Але попри тяжкі травми чоловік і зараз готовий боронити Батьківщину – якби тільки міг тримати автомат…
Ще одна трагічна історія війни – про Марію Куліш із Ірпеня Київської області, син якої згорів живцем, коли їхній будинок спалахнув від прямого влучання російського снаряда…
Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30. Окрім того, ви можете надіслати свою історію війни в телеграм-канал програми «Свідок» – https://t.me/svidok_telegram.