Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич продовжує розповідати пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У них – біль, страждання і втрати поряд із самопожертвою та вірою в наших незламних людей. Цього тижня в нових випусках – про безпрецедентний випадок і приклад материнської любові, шани та патріотизму. Вчителька з Рівненщини, Марія Пешко, яка втратила на війні єдиного сина Івана, у пам’ять про нього витратила грошову допомогу від держави на будівництво сучасного стадіону в невеличкому селищі Орв’яниця.

36-річний Іван Клюйко загинув 24 квітня в бою поблизу міста Попасна на Луганщині. Україну чоловік захищав ще з 2014 року. Він служив в армії, у десантних військах, тому, коли принесли повістку, не роздумуючи пішов воювати. Марія Павлівна Пешко пригадує, як ще тоді намагалася відмовити сина йти на фронт, наче відчувала біду. Вона сама сирота, виховувалася в дитбудинку. Син Іван був єдиною ріднею для жінки та сенсом усього її життя. Звістка про його смерть стала страшним ударом для неї. У пам’ять про сина вона вирішила на державну компенсацію побудувати сучасний спортивний стадіон у рідному селищі – поруч зі школою, де він навчався. Щоб місцеві діти мали де гратися і займатися спортом. Іван мріяв про власних дітей, але не судилося… Марія Павлівна пригадує, що, коли люди дізнавалися про мету будівництва, всі допомагали, хто чим міг. А на відкритті стадіону зібралося все селище Орв’яниця на Рівненщині, приїхали також і побратими Івана Клюйка. Як масштабне будівництво допомогло матері пережити втрату єдиного сина, дивіться у п’ятницю, 23 грудня, о 19:00 в «Історіях війни» на телеканалі НТН.

Також цього тижня в проекті – про акушера-гінеколога Сергія Бакшеєва, який у перші дні повномасштабної війни продовжував приймати пологи в бомбосховищі, постачав у пологовий будинок продукти та воду, а потім поїхав допомогти людям на деокупованих територіях… Ще одна розповідь – про 25-річну Анжелу з маленьким сином Домініком, яких рашисти насильно вивезли з Маріуполя до росії, але вони змогли повернутися в Україну… Російські загарбники не нехтують нічим: у заручники беруть навіть дітей, аби прикриватися ними. 4 березня російські танки знесли паркан та захопили один із дитячих садочків у Бучі, усередині приміщення в той час було 350 людей, 90 з них – маленькі діти. Про те, як заручники виживали поруч із російськими окупантами та як їм вдалося вибратися на волю, – в новому випуску «Історій війни».
Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.