Головна Подорожі

ПРИГОДИ «ДЖЕДАІВ» У МЕКСИЦІ

Команда проекту «Джедаі» на каналі 2+2 перелетіла океан, щоб побачити інший, незвичайний для багатьох та часом шокуючий бік Мексики. Чим цікава «країна контрастів», що варто спробувати з традиційної кухні і з якими труднощами стикаються іноземці в мексиканському метро, розповів журналіст Максим Хотіленко.

Руйнуємо міфи

У Мережі тисячі історій про Мексику як про небезпечну для туристів країну, але насправді це давно у минулому, розповідає журналіст: «Звичайно, нас попередили про певні райони, куди краще не ходити вночі. Але чи є країни, де ці поради недоречні? Якщо людина правильно себе поводить, не порушує правила, поважає культуру і звичаї — все буде прекрасно».

Транспортний колапс

Найбільше «Джедаів» вразив скажений трафік на дорогах. У Мехіко мешкає понад 20 мільйонів людей. Мексиканці майже цілодобово стоять у заторах. «Знанням правил там ніхто не переймається, а як отримують водійські посвідчення — справжня загадка, — сміється журналіст. — Водії їздять абсолютно хаотично, постійно сигналять одне одному, щось кричать і не вмикають покажчики повороту».

Ще складніший квест для туриста у Мехіко — проїхатися у метро. Адже в місцевій підземці 200 станцій, 12 ліній і жодного англійського слова! Ще один цікавий факт: є окремі вагони для жінок та дітей до 12 років, куди суворо заборонено заходити чоловікам.

Мексиканські смаколики

Тако, начос, буріто, кесаділья, гуакамоле — те, за що у світі обожнюють мексиканську кухню. Крім того, ціни в місцевих закладах і магазинах дуже доступні, а мексиканці завжди радо зустрічають гостей.

«Та не у всіх ресторанах дотримуються гігієни, — зауважує Максим. — Подекуди в одній ємності вони миють руки, овочі та посуд. Тому після обіду в випадковому кафе тут можна легко опинитися на лікарняному ліжку. Моя щира порада: не ризикуйте і харчуйтеся у перевірених місцях».

Екзотика у подарунок

Найкращий сувенір з Мексики — екзотичні фрукти. Гуава, карамболь, мамей коштують тут недорого, а смакують надзвичайно! Наприклад, кілограм манго обійдеться вам у 40-60 грн.

Також неодмінно прихопіть з собою мексиканський алкоголь — текілу та мескаль. Останній — це більш дешевший варіант традиційного напою зі збродженого соку агави.