Сексологиня, тренерка зі статевого виховання Олена Архипенко на каналі “Дім” розповіла, з якого віку варто починати статеве виховання та як саме це робити, а також пояснила, чи є різниця між вихованням хлопчиків та дівчаток і які гендерні стереотипи дорослі передають своїм дітям.
Сексологиня зауважує: статеве виховання часто називають сексуальним, втім, це взагалі не про секс.
“Тут головне — стать. Ми виховуємо дитину в межах однієї статі, тобто гендерно. Процес статевого виховання починається з самого народження. Ці знання ми передаємо з покоління в покоління, коли даємо дитині можливість копіювати нас. Якщо це дівчинка, то, звісно, вона копіюватиме маму, якщо хлопчик – батька. Це вже є процесом статевого виховання”, – коментує Олена Архипенко.
Насамперед дітям слід пояснити про відмінність статі. Діти спочатку розуміють зовнішні характеристики, потім у них проявляється цікавість до тіла. Тобто вони починають себе первинно досліджувати, прагнуть зрозуміти як все влаштовано в інших людей.
“Дуже круто, коли батьки свідомо підходять до цього питання і дійсно пояснюють від себе. Бо батьки — це найближче оточення дітей, а первинна інформація найлегше сприймається саме від близького оточення. Якщо є можливість, щоб тато пояснив хлопцю, а мама – дівчинці, то цей варіант сприймається краще. Щодо віку, то приблизно з двох років ми можемо починати розповідати дитині про відмінність статей. До двох років, дорослі повинні звикнути називати речі своїми іменами”, – розповідає сексологиня.
А ось про сексуальне життя експертка радить починати говорити залежно від запиту дитини, адже всі діти розвиваються по-різному.
“З дівчатками насправді простіше, тому що про фізіологічні процеси може розповісти мама. Про чоловічі фізіологічні процеси матері розповісти складніше, та й не кожен батько може доступно пояснити. Тому з хлопчиками складна ситуація. До речі, у деяких школах є статеве виховання. Тобто є тренер, до якого можна сходити й отримати цю інформацію. Однокласники — це не найкращий варіант”, – зауважила Олена Архипенко.