Головна TV

ПСИХОЛОГИНЯ НАТАЛЯ ПІДЛІСНА ДАЛА ПОРАДИ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

Психологиня Наталя Підлісна в ефірі програми “Ранок Вдома”, яка виходить щодня о 7:00 на телеканалі “Дом”, з ведучими Лілією Ребрик і Костянтином Октябрським розповіла, як знайти “своїх” людей у новому місці, адаптуватися та почуватися у безпеці під час війни.

 Слово “адаптація” з латини перекладається як “пристосування”. Для цього треба стати дитиною,  згадати, як колись дивувався всьому новому, радісно брав участь у нових іграх. У зарубіжних тренінгах з адаптації завжди все про ігри, і це не випадково”, коментує психологиня Наталя Підлісна в ефірі каналу “Дом”.

Експертка радить відпустити ситуацію та бути більш гнучкими, вливатися в нову команду, уважно вислуховувати правила, бути активними, щось пропонувати та ставити багато запитань, але чітко їх формулювати.

“Не завадить посміхатись і швидко перемикатися з образи і неприємних почуттів на щось приємне. Головна навичка — поєднувати вміння бути собою і знати, чого хочеш, з увагою і повагою до інших  і того, що хочуть вони”, радить Наталя Підлісна.

А для того, щоб знайти нових друзів чи просто познайомитися з людьми варто звернути на них увагу і не боятись заговорити першими. За словами психологині, щоб завʼязати розмову, не зайвим буде зробити щирий і лаконічний комплімент:

“Утримайтесь від надмірного ентузіазму. Зробіть щирий комплімент і одразу ставте питання. Наприклад: “Мені подобається ваша сорочка! Якщо не секрет, де у вашому місті їх продають?” Знайомтеся з тими, хто вас обслуговує в магазинах чи кафе. Постарайтеся сказати про себе одне-два речення, щоб в них було щось цікаве про вас. Зареєструйтеся в усіх місцевих групах і соціальних мережах, ставте там людям питання. Люди дуже люблять відповідати на питання про них і про їхнє місто”.

І не бійтеся просити допомоги, але пам’ятайте, треба чітко та структурно викладати свої бажання та потреби, а чуйні та небайдужі українці завжди прийдуть на допомогу.

Дивіться оновлений “Ранок Вдома” на каналі “Дом” з понеділка до п’ятниці з  07:00 до 09:30, у суботу та неділю з 07:00 до 11:00, а також на YouTube-каналі проєкту.