Головна Культура

Вже завтра! Раду Поклітару: два непересічних балети в один день

8 червня в 19:00 у Київській опері на Подолі відбудеться вечір одноактних балетів від відомого хореографа, який славиться яскравими оригінальними постановками – Раду Поклітару. Це «Жінки у ре мінорі» та «Довгий різдвяний обід».

«Жінки у ре мінорі»

Балет на одну дію, на музику Й. С. Баха, концерт №1 для клавіру з оркестром/ре мінор. На постановку балету і написання лібрето Раду Поклітару надихнула музика видатного класика Баха. Трагічна історія про жіночу дружбу стала лише приводом для розгортання надзвичайно складних багатофігурних композицій та пронизливих дуетних фрагментів.

Дійові особи та виконавці «Жінки у ре мінорі»:

▫️ Вона – Анастасія Баірд

▫️ Він – Олексій Бусько,

▫️ Та артисти театру

«Довгий різдвяний обід»

Балет на одну дію за мотивами п’єси Торнтона Вайлдера, на музику А. Вівальді. Це балет-роздум про швидкоплинність життя, про те, якими суєтними, марними справами ми наповнюємо дорогоцінні хвилини, години, роки нашого існування на землі. Головна сюжетна лінія балету оповідає про дев’яносто років із життя родини Байярдів, що пролітають у вигляді різдвяних обідів. У низці застіль та святкувань перед нами проходять долі людей. Вони зникають, немов метелики-одноденки, і, помираючи, не залишають по собі нічого, що дало би привід згадати про них наступним поколінням. Хореографія балету, сподіваємося, зможе, без догматичних повчань, достукатися до серця кожного глядача. І, можливо, змусить замислитися: чим ми відрізняємося від героїв на сцені?

Дійові особи та виконавці «Довгий різдвяний обід»:

▫️ Матінка – Ганна Карнаух

▫️ Батько – Олексій Бусько

▫️ Мати – Ксенія Якушенко

▫️ Син – Сергій Щербіненко

▫️ Дружина Сина – Анастасія Баірд

▫️ Внук – Анатолій Водзянський

▫️ Внучка – Катерина Курман

▫️ Чоловік Внучки – Кирило Мороз

▫️ Правнук №1 – Олександр Павлученко

▫️ Правнук №2 – Дмитро Кондратюк

▫️ Коханець Правнука №1 – Геннадій Баронін

▫️ Дружина Правнука №2 – Софія Гусєва

▫️ Праправнучка – Тетяна Куруоглу

▫️ Коханці Праправнучки:

Іван Заєць

Артем Куруоглу

Нікіта Шершньов

▫️ Служниця – Мішель Фондю