Головна Кіно

“Ренфілд”: Як домогтися незалежності, або Позбавимося від упиря (Рецензія)

Співзалежні стосунки – небезпечний вид зв’язку, при якому один може зруйнувати власний світ, приносячи в жертву свій час, сили, почуття, тоді як другий стає все сильнішим, нахабнішим і ненаситним, підживлюючись енергією і кров’ю раба.

Саме в такі стосунки колись потрапив герой фільму – молодий, бажаючий слави та успіху Ренфілд (Дуайт Фрай), зустрівши підступного Дракулу (Ніколас Кейдж). Упир вміє бути неймовірно привабливим і промовистим, вміло тисне на потрібні точки, віртуозно грає на почуттях і точно знає, як підловити жертву. Ренфілд не став кровососом, як Дракула, але разом із залежністю отримав від «господаря» суперсилу. Вираз «задушити комара» тут має буквальне значення: з’їв комаху – став непереможним!

Проте все має свою межу. Чаша терпіння Ренфілда якось переповнюється, і він вирішує покінчити з токсичними стосунками. І приходить – куди б ви думали? – на сеанси групової психотерапії! Бажання позбутися упиря стає сильнішим, ось тільки не вистачає рішучості зробити перший крок. Несподівано хлопець знаходить підтримку в особі маленького, але дуже міцного горішка –поліцейської Ребекки (Аквафіна).

Ніколасу Кейджу під силу будь-яка роль, він майстерно перетворився на комічного лиходія – міміка захоплює і бавить одночасно. Фільм дуже динамічний, з чорним гумором та ефектними сценами мордобою. Не відмовте собі у задоволенні побувати у казково страшному та смішному світі режисера Кріса Маккея.

Наталія Кряж