Головна TV

Репер Артем Лоік: Війна мене навчила швидко переключатись

У студію програми #Муз_оборона на телеканалі “Дом” завітали молоді українські музиканти – репер Артем Лоік і співачка Абіє. Під час інтервʼю репер відверто розповів, як війна змінила пріоритети його життя і що надихає його на творчість та роботу у нелегкий час.

Артем Лоік і Абіє за час повномасштабного вторгнення в Україну написали та виконали декілька хітів про біль українського народу. Артем навіть видав збірку власних віршів. Наразі артисти продовжують співати на благодійних концертах, гроші з яких перераховують на потреби ЗСУ.

“Благодійних виступів стало набагато більше. У мене зараз такий квест – на всі пропозиції я відповідаю “так”. Тому часто виступаю, – розповідає Артем Лоік у програмі #Муз_оборона. – А ще у нас є штаб. На початку війни ми його створили з ініціативи студентів, а ректор Національного університету “Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка” підтримав це. Ми робили багато чого – розвозили гуманітарну допомогу, плели сітки, збирали турнікети, а потім переключилися на культурний фронт”.

Артист зізнається – у волонтерських цілях вони просили людей скидати їм гроші, а потім зрозуміли, що матеріальний ресурс теж закінчується, тому почали робити концерти, під час яких збирали необхідні суми.

“Нещодавно я виступав за буржуйку і 10 спальників (сміється). Зараз у мене такі виступи, – коментує музикант. – Ми зібрали вже велику суму, перший концерт – 1 тисяча, другий – 30, 45 і пішло-поїхало”.

На цьому фоні Артем Лоік переживав власний біль – його 8-річний син був змушений виїхати з країни і разом з мамою жити в Німеччині. Так зʼявилася пісня “Сину”.

“Я не знаю, як я її написав. Я ніколи не планую подібних речей. Напевне був якийсь піковий біль, сум і вийшла пісня “Сину”. Я розумів, що треба повертати сина, тому що я був впевнений – він повинен бути в Україні, де його місце сили. Ми з ним дуже повʼязані з самого початку, я завжди йому багато чого розповідаю, читаю, навіть коли він був у Німеччині, я виходив на звʼязок кожен день. Я хвилювався, адже хочу, щоб мій син був свідомим, сильним. Тому я забрав його”, – поділився Артем Лоік.

В ефірі каналу “Дом” Артем Лоік виконав пісню “Сину”, а також хіт “Молитва” у дуеті зі співачкою Абіє. Крім того, музикант розповів, чому його особисто навчила та як загартувала війна:

“Війна мене навчила швидко переключатись – погана новина, але треба переключитися і виступити. Зараз військові стоять за культуру, та прийде час, коли культурі треба буде стояти за військових. Як би сумно не було, але військові потрібні, коли йде війна, а коли вони повертаються додому зі своїми проблемами і болем, про них часто забувають. Я сподіваюся, що наша держава не така і так не буде, але культура тоді матиме сказати своє слово. Війна закінчиться. Ми переможемо! Головне – ніколи не забувати це. Для мене рік війни – це повернення до себе. Нехай через такий біль, але я повернувся до себе справжнього. А тим людям, які втомилися від війни, скажу: в тилу – це гріх! Кожен повинен тримати свій фронт! Слава Україні!” – розповів Артем Лоік.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.