Головна TV

Режисер Мирослав Слабошпицький розповів про майбутню стрічку за участю Шона Пенна

Гостем програми “Ранок Вдома” на телеканалі “Дім” став режисер Мирослав Слабошпицький. Митець розповів про свою майбутню короткометражну стрічку, яка увійде в один кіноальманах “Війна очима тварин та про роботу із оскароносним актором Шоном Пенном, який зіграє у картині.

Мирослав Слабошпицький розповідає – кіноальманах “Війна очима тварин” підкреслює актуальність теми екоциду в Україні, адже кожна куля, кожен уламок ракети, кожна крапля пального, що забруднює нашу землю, є хімічною зброєю повільної дії, яка руйнує екосистему України та всієї Європи. Ідея показати це очима тварин належить продюсеру Олегу Кохану. Вже відзнято три новели з дев’яти: про зайчика, корову і песика.  Кожну новелу знімав новий режисер.

“Коли ми зібрали до купи всі ідеї, то вирішили, що участь Шона Пенна у проєкті зробить цю історію об’ємнішою. Адже 24 лютого 2022 року все змінилося не тільки для українців, а й для всього світу. Стосовно екоциду, то це дуже важлива річ, бо гине неймовірна кількість тварин. Звичайно, на фоні людських жертв це відходить на другий план, але дійсно тварини страждають. Це є дуже важлива історія. Я трохи розчарований, що мало людей говорять про екоцид”, – коментує Мирослав Слабошпицький у програмі “Ранок Вдома”.

Ознайомившись із матеріалами, Шон Пенн погодив їх, а пізніше вони з режисером проговорили всі деталі. “Якщо все буде гаразд, то у найближчі два місяці ми знімемо дев’яту новелу. Вона буде фінальною, це моя новела. Плануємо знімати американську частину в Лос-Анджелесі, а українську у нас.  Це невеликий фільм, це сегмент, і логічно знімати таку зірку там, де вона живе. А ось перші три новели знімали в Україні”, – коментує Мирослав Слабошпицький.

Поспілкуватися українському режисеру з американською зіркою вдалося у Каннах. І, за словами Слабошпицького, Шон Пенн справив на нього особливе враження.

“Ми тісно спілкувалися три дні. Розмовляли багато про політичну ситуацію, про зброю. Тоді головною інтригою залишалося те, чи дадуть Україні F-16. Ми бачили закритий показ фільму Шона Пена, тож і про кіно встигли поговорити. Також спілкувалися про те, як американці сприймають деякі речі. Тобто ми більше говорили про політичну ситуацію. Взагалі Шон Пенн був безпосереднім свідком подій в Україні, тому його не довелося довго переконувати у тому, щоб підтримати наш проєкт. Він належить до тієї категорії людей, які всім серцем підтримують справу, у яку вірять, і готові діяти. Зараз, наприклад, він вимагає зброї для України”, – розповів режисер.

Прем’єру кіноальманаху “Війна очима тварин” творці планують на кінець 2023-го – початок 2024 року, у межах одного з міжнародних фестивалів.

Дивіться “Ранок Вдома” на каналі “Дім” з понеділка по п’ятницю з  07:30 до 09:30, у суботу та неділю з 07:30 до 11:00, а також на YouTube-каналі проєкту.