Головна TV

Режисер з Маріуполя Дмитро Суржиков готує “Бандерівське смузі”

Гостем програми «Точка Опори» на каналі «Дом» став популярний актор і режисер родом з Маріуполя Дмитро Суржиков. В авторській програмі Світлани Леонтьєвої він розповів, коли народилась ідея “Бандерівського смузі”, як вдалося під час війни зібрати акторів для зйомок незалежного кіно, заради чого продовжує творити та чи був він готовий до війни.

Дмитро Суржиков – актор театру та кіно, режисер, сценарист і продюсер, заслужений артист України, володар Київської пекторалі за найкращу роль другого плану у виставі “Однорукий”. Зіграв понад 20 театральних робіт та понад 150 кіноролей. Першу режисерську роботу представив у 2010 році, головну роль в ній зіграла Ада Роговцева. Сьогодні Суржиков знімає сатиричний скетч-серіал “Бандерівське смузі”, в якому грають найвідоміші актори України. Деякі кадри знімають у складних і навіть екстремальних умовах, але це лише гартує всіх задіяних. Бо кожен з них знає – ця робота для українців.

“Завдяки серіалу ми маємо змогу збирати гроші, які відправляємо на допомогу нашим воїнам. Ми вдягаємо тих, хто цього потребує. Маємо запити та шукаємо каски, бронежилети, які відправляємо конкретним людям на передок. Для інших українців – цей проєкт для підняття духу. Адже гумор – це зброя і ліки!” – говорить Дмитро Суржиков в ефірі каналу “Дом”.

У студії каналу «Дом» режисер розповів, як народилась ідея «Бандерівського смузі», де і на яких умовах команда знімає серіал. Якою була найскладніша зйомка.

«Ідея народилася у сценариста Юрія Микуленка. Він сказав, що треба знімати щось сатиричне, ігрове. І ми вирішили, що все буде з гумором над тим, які ми згуртовані, та над тим, які вони недолугі. Це був березень, десь числа 10-11. Потім з окупації виїхав сценарист Діма Григоренко, який з сім’єю, з дітьми місяць сидів у селищі Озера Київської області», – коментує Дмитро Суржиков.

Також Дмитро Суржиков зізнався, що сьогодні режисерська робота для нього цікавіша за акторську. В серіалі знімаються українські зірки першої величини – Віталіна Біблів, Станіслав Боклан, Олеся Жураківська. Гість «Точки опори» розповів, чи слухаються його на майданчику зіркові актори, а також – чому й коли він сам з’являється в кадрі.

«Слухають. Гадаю, тому що, по-перше, ми були знайомі до цього як партнери, в нас ніяких проблем нема. Ми однією мовою з ними говоримо, – коментує Дмитро Суржиков. – Тут (у «Бандерівському смузі» – ред.) я не хотів бути в кадрі, я хотів тільки знімати. Моя поява в кадрі — це було наслідком того, що не було нікого. Ось я й переодягався. Але  після 40 років мені вже цікавіше режисерство».

У відвертій розмові зі Світланою Леонтьєвою гість програми «Точка опори» пригадав, як для нього розпочалась війна і чи був він до неї готовий.

«Про початок війни ми дізналися через те, що 24 лютого о 5 годині ранку над нашим домом пролетіла ракета і не одна. В той час ми мешкали у Києві, метро “Лівобережна”, майже на Русанівських садах. Ці дві ракети пролетіли в сторону Борисполя. Ну, а далі, як у всіх: “Вставай, війна почалась”. Я особисто не був готовий (до війни – ред.). Так, розмови йшли про це. Навіть напередодні, ми зустрічалися з друзями, й усі розмови зводилися до того: як гадаєш, буде війна? За відповіддю наше коло розкололося навпіл. Одні казали — буде, а інші — не буде. Я якраз гадав, що цього не станеться. Я думав, що Путін не настільки дурний, щоб закопати свою власну країну», – розповідає режисер.

 Також Дмитро Суржиков пояснив, чому вважає будь-які звернення до росіян марними, а їх причетними до того, що росія коїть в Україні.

«Вони (росіяни, — ред.)  ж все розуміють,  все знають, і це відбувається колективно і свідомо. Є ж інтернет, якщо ти хочеш дізнатися, то заходиш на декілька каналів, декілька джерел інформації, співвідносиш їх — і все. Якщо ти не хочеш цього робити, то ти причетний до цього, ти розділяєш ці вчинки, цю політику. Ось і все. Тому про що говорити з ними?», – коментує Дмитро Суржиков у програмі “Точка опори”.

В ексклюзивному інтерв’ю Світлані Леонтьєвій Дмитро Суржиков також поділився спогадами про роботу над образом Тараса Шевченка, зйомки з Адою Роговцевою та Володимиром Зеленським, розповів про виставу у бомбосховищі і як, на його думку, змінився зараз глядач.

Дивіться програму “Точка опори” зі Світланою Леонтьєвою щосереди о 21:00 на сайті каналу “Дом”, а також на YouTube-майданчику каналу.