Сімʼї полеглих військовослужбовців вчергове зібрались на Майдані Незалежності на акцію “Голоси полеглих Героїв”, аби попросити Президента підписати закон про створення військового кладовища, який Верховна Рада ухвалила ще 2 травня 2023 року та збудувати сам комплекс не на трасі у Фастівському районі Гатнянської ОТГ, а в столиці, в Биківні.
“З літа 2022-го триває пошук ділянки. Зокрема, весною 2023 року була розглянута і затверджена ділянка у Биківні. Утім, у серпні місце для будівництва перенесли у Гатненську ОТГ за Південним кладовищем по Одеській трасі. З таким розташуванням рідні загиблих не погоджуються, вважають це затягуванням часу і знущанням з родин героїв. Військове кладовище має бути в столиці, а не на трасі у Фастівскому районі Гатнянської ОТГ”, – говорить Віра Литвиненко, мати загиблого азовця та одна з організаторів акції.
Багато родин досі не поховали своїх дітей, чоловіків та братів. Вони зберігають урни з прахом вдома або в крематорії, не мають місця, де зібратися в день народження чи роковини загибелі бійців.
“Герої заслуговують на вшанування на Національному меморіальному військовому кладовищі, куди повинні приходити іноземні делегації та майбутні покоління. А нація має право знати ціну, яку вона платить за незалежність і власні кордони”, – додала керівниця Патронатної служби Олена Толкачова.