Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич продовжує розповідати пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. Цього тижня в нових випусках – історія 16-річного Романа Мамонтова, який за одну мить став сиротою: мама й вітчим загинули внаслідок ракетного удару росіян по житловому будинку в Миколаєві.
Роман Мамонтов із мамою та вітчимом мешкали на останньому поверсі п’ятиповерхівки в одному зі спальних районів Миколаєва. Роман навчався в коледжі на кухаря-бармена, проводив час із друзями й грав у комп’ютерні ігри. Вітчима він дуже поважав і називав татом. Мама хлопця, Наталія Жернакова, була професійним художником і малювала портрети на пам’ятниках. Через деякий час після початку вторгнення чоловік наполіг, щоб Роман із мамою виїхали до Калуша, але згодом вони повернулися, бо в бабусі різко погіршилося здоров’я. У ніч проти 11 листопада російські війська вдарили по п’ятиповерхівці, де жила родина. Мешканці будинку опинилися під завалами, семеро з них загинули. Серед жертв трагедії – батьки Романа Мамонтова. Його мама Наталія загинула у власний день народження. Сам хлопець дивом залишився в живих: під час удару він перебував у своїй кімнаті, що єдина вціліла в їхній квартирі. Загинули навіть домашні улюбленці. Роман залишився сиротою, як і десятки тисяч дітей в Україні, батьків яких убили окупанти… Як хлопець пережив трагедію і як живе після втрати найрідніших людей? Дивіться у п’ятницю, 27 січня, о 19:00 в «Історіях війни» на НТН.

Також цього тижня в проекті – історія 22-річного киянина Семена Обломея, котрий працював у природоохоронному благодійному фонді, захоплювався природою, шукав способи жити в гармонії з нею й навіть обрав своїм майбутнім фахом рідкісну спеціальність – арборист, тобто фахівець по роботі з деревами. Але коли почалася війна, пішов захищати рідну землю і… загинув 21 липня в Сєвєродонецьку від прямого влучання авіабомби. У пам’ять про Семена його сестра разом із колегами заснувала фонд, що дасть можливість українцям навчатися професії арбориста, щоб справа, якою жив хлопець, розвивалася в Україні.
Ще один талановитий українець, який віддав своє життя за Батьківщину, – 32-річний художник Ярослав Палійчук із селища Малий Гвіздець Івано-Франківської області. Художник-графік творив у техніці «сухий пензель». Він загинув 9 травня від ворожого авіаудару під Кураховим. Посмертно Ярославу було присвоєне звання кавалера ордена «За мужність» ІІІ ступеня. Більшу частину коштів, отриманих від держави, – а саме мільйон гривень – батьки хлопця передали на потреби Збройних сил України. Решту вони планують використати на друк книги з малюнками сина, щоб вшанувати його пам’ять і талант.
Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.