Як зекономити гроші у споживанні електроенергії: ведуча «Сніданку з 1+1» поділилась дієвими лайфхаками.
Українців закликають зменшити навантаження на енергосистему. Ведуча «Сніданок з 1+1» на «1+1 Україна» Валентина Хамайко у сюжеті ранкового проєкту поділилася своїми лайфхаками електроекономії – як варити крупи та макарони, щоб економити світло; коли найдешевше прати та чому важливо стежити за кількістю льоду в морозилці.
1. Крупи, які можна варити менше – варимо менше.
Суттєво пришвидшить приготування попереднє замочування. Хамайко замочує рис щонайменше годину, а готує 10 хвилин, потім вимикає електроплиту і залишає рис доходити. Ведуча радить завжди накривати каструлю кришкою – це зберігає тепло, а значить продукти швидше готуються. Пасивне приготування використовує також для макаронів.
«Можна насправді на 6-7 хвилині вже вимкнути плиту, не використовувати електроенергію, а паста буде доварюватися в гарячій воді. Просто залиште пасту на 3-4 хвилини. Цього буде достатньо», – радить Хамайко.
2. Важливо також правильно підібрати розмір каструлі – не беріть занадто велику, адже для того, щоб її нагріти, знадобиться більше ресурсу.
3. Пам’ятайте, гарячі страви в холодильник не ставимо, бо він почне працювати інтенсивніше, щоб зберегти холод.
«І дверцята теж дуже довго відчиненими не використовуємо. Стежимо і за морозильною камерою. Обов’язково звертаємо увагу, щоб не намерзав лід, бо прошарок льоду десь в 5 мм втричі збільшує споживання електроенергії», – каже Валя.
4. Користуйтеся електродуховкою пізно ввечері.
Ведуча так запікає м’ясо – залишає у вимкненій духовці аж до ранку. Електроенергію духовка не споживає, бо вона виключена, але тепло в ній згенероване, і тому те м’ясо, яке залишається в духовці, повільно продовжує готуватися.
5. Дуже зекономлять ті, хто під’єднав двозонний тариф «День/Ніч».
«У нас підключений денний та нічний тариф. Нічний починається з 23 години, і тут суттєва різниця, тому що вартість знижується в половину, і я цим активно користуюсь, коли готую в духовці, і коли, наприклад, завантажую білизну на прання», – ділиться ведуча.
6. Під час прання відмовтесь від функції «додаткове полоскання», використовуйте режим «швидке прання», «екорежим» без суттєвого підігріву води.
«Перед тим як лягати спати, я завантажую прання. Користуюся лише екологічним варіантом прання, це максимум 40 градусів, Тоді електроенергії менше витрачається на підігрів води, і насправді речі більше слугують. Чим вища температура прання, тим швидше речі зношуються, а це теж не зовсім екологічно стосовно нашої планети», – радить Валя.
7. Об’єм барабана використовуємо на повну, адже прати одну кофтинку – дорого.
8. Перед тим як повісити вологі речі досушуватися, добре їх розрівняйте руками. Тоді вони висохнуть рівно і не доведеться вмикати праску, що також економить електроенергію.