Головна Культура

Сергій «Падре» Дмитрієв, капелан: При нападі ворога капелани не будуть стояти й молитися

«Священник має право для захисту себе мати легку вогнепальну зброю. При нападі ворога капелани не будуть стояти й молитися»: Сергій «Падре» Дмитрієв, капелан Військового інституту Київського національного університету ім. Шевченка, говорить про те, як віра і релігія співвідносяться з реаліями війни. «Російські війська сиділи у церкві-новобудові, і наші військові не наважувалися по ній бити. Тоді капелан сказав: “Якщо з церкви стріляють по українцях, то це вже не церква, а просто будівля. Бийте».

Сергій родом з Росії, але він зробив свій вибір ідентичності й служить Україні. «Падре» переконаний: Московський патріархат — одвічний ворог нашої духовності й державності.

«Падре» знає: питання не в релігії, а в виборі великого шляху любові. «Я проповідував військовим, які не були православними. З мусульманином ми знайшли багато спільних друзів і згадали мечеті, де були. Якби я народився в єврейській родині, я б, можливо, був іудеєм, в кримськотатарській, мабуть, став би мусульманином. Бригада має робити опитування, яка релігійна потреба є у її бійців і так підбирати капеланів»

У подкасті «Стандарти кухонно-диванної аналітики» Сергій Жадан і Сергій «Падре» Дмитрієв говорять про те, як розділяються задачі між капеланом і сержантом; про те, що свобода і зло не можуть бути поруч; що людьми, які захищають країну, керує любов, а толерантність — це про повагу, вміння слухати і не порушувати кордонів інших людей.

«Легко побачити Бога на вінчанні, складніше — на війні. Але військові показують мені Бога».

00:00 – анонс
01:12 – інтро
02:02 – для чого у підрозділі капелан
07:04 – чи є конкуренція між капеланом і командиром, які стосунки можуть бути між ними
09:28 – про повагу і довіру бійців до священнослужителя, коли слово капелана перевершило слово командира
13:17 – ставлення до інституту капеланства: історичне і сучасне
17:01 – про релігійну свободу і що робити капелану, коли у підрозділі є різні релігійні потреби, про толерантність і повагу
20:47 – про любов як додаткову суперсилу на війні
23:27 – про мотивацію захищати і боротися
25:47 – про пам’ять як місток між минулим і майбутнім, про релігійну культуру, яка береже пам’ять,
29:22 – про церкву московського патріархату, її причетність до війни і розпалювання ворожнечі
35:14 – чому зараз є надважливою посилена увага до мови до історії, до церкви
41:01 – чи має священик право мати зброю і в якому випадку можу її застосовувати