Головна TV

Сергій Притула – про перемогу України у війні

Більше дев’яти місяців українці невпинно б’ються за свою свободу. На весь світ наш народ показує силу духу та незламність і вірить у перемогу у війні. Але, напевно, кожен бачить ознаки перемоги по-різному. Відомий український волонтер, засновник Благодійного Фонду та ведучий проектів Нового каналу Сергій Притула поділився своїми думками з цього приводу.

– Нашою перемогою ми будемо вважати зміну уявлень колективного суспільства всього цивілізованого світу про Україну. Цей процес зрушився, дякувати Богу, – каже Сергій Притула в YouTube-проекті «Розмова». – Вже дуже важко буде знайти у нормальних державах людину, яка вважатиме, що «ukrainian and russian pretty close» (з англ. «українці і росіяни – дуже близькі» – прим. ред.) Вони почали сепарувати нас, почали усвідомлювати, в чому наші ментальні відмінності. Бути українцем у світі стало круто! В американському конгресі у березні-квітні відбувався дуже цікавий процес, коли американські конгресмени шукали в своєму генеалогічному дереві хоч когось, хто мав українське коріння. Навіть якщо предки народились, умовно кажучи, у Львівській області, а на той момент це була Польща, то вони казали: «Мій дід-прадід – українець!» Нам треба не профукати це. Треба зацементувати це й розвивати. Нам потрібна експансія української культури в світ! Експансія українського всього! Ми маємо заповнити ніші, які наші. Вибити звідти русню, як з України, і позаймати їхні місця.

Підсумовуючи, Сергій Притула чітко виділив основні ознаки, за якими можна буде вважати нас переможцями у війні проти загарбницької росії.

– По-перше, повернення України до кордонів 1991 року. По-друге, гарантії безпеки нашої держави від провідних країн світу на перспективу. По-третє, вступ України до Євросоюзу та НАТО, – ділиться думками Сергій. – Також перетворення України з олігархічної держави на державу з верховенством права. І якщо на паралельному курсі російська федерація розвалиться на кілька шматків, то взагалі буде ідеально. Так я це бачу. А як Бог дасть, не знаю. У нас є головнокомандувач, який віддає накази. У нас є ЗСУ, вони накази виконують. Ми що маємо робити? Правильно! Допомагати всім, чим можемо.