Головна Інтерв'ю

«ЩАСЛИВІ ЗА СІМ ДНІВ»

Вже більше місяця на СТБ йде проект, який має на меті змінити життя кожного – мейковер-шоу  «Щасливі за сім днів». Ми ексклюзивно поспілкувалися з його ведучими, Надією Матвєєвою, Мариною Боржемською та Андрієм Жельветро, і дізналися подробиці прем’єри та їх власні секрети щастя.

– Марино, Надіє, Андрію, розкажіть про проект. В чому, на вашу думку, його унікальність та особливість?

Надя: – «Щасливі за сім днів» – проєкт про жінок і для жінок, які наважилися змінити своє життя з нашою підтримкою. Його унікальність – у всебічному погляді на жіночі проблеми. І в тому, що ми, силами експертів, знаходимо саме ті проблеми, вирішуючи які жінка дійсно може відчути себе щасливою.

Андрій: – Унікальність в його системному підході: ми впливаємо не на якусь окрему рису характеру людини, а ставимо за мету змінити все її життя. Починаючи із зовнішності та ваги, закінчуючи стосунками в сім’ї та любов’ю до себе.

Марина: – Його особливість у тому, щоб за тиждень встигнути допомогти жінці переосмислити все її життя. Це, здається, дуже важко, але це правда. Іноді ми застрягаємо в одному стані й не бачимо ніякого виходу. Тому перед нами стоїть завдання – за тиждень зробити так, щоб відкрилися шори, які нависли на очах наших учасниць, щоб вони подивились далеко у майбутнє і зрозуміли, що там є до чого прагнути і є чого досягати. І що потрібно, в першу чергу, відкрити себе як жінку. Ми не лише говоримо про здоров’я, схуднення, харчування, у нас є і психологічна та дружня підтримка. У цьому проекті є душа. Тому він і особливий.

– Що корисного для себе знаходять глядачі?

Н.: – Я впевнена, що в кожній з історій глядачки знаходять щось своє. Тому що нас поєднують обставини, виховання, погляди на життя. І таким чином, спостерігаючи за змінами героїні проекту, українські жінки зможуть змінити або проаналізувати себе.

А.: – Багато жінок впізнають себе та свою долю. Корисним стане те, що вони побачать героїнь, які кинули виклик власним законсервованим проблемам, та які своїм прикладом спонукатимуть глядачок не терпіти, не мовчати, а розв’язувати проблему.

М.: – Вони зможуть побачити себе зі сторони. Тому що іноді ми живемо в певному ритмі… Начебто все і добре, але є певний дискомфорт. І я впевнена у тому, що кожен глядач зможе  перейнятися цим і, можливо, переглянути своє життя.

– Розкажіть про героїнь, які вразили вас найбільше…

Н.: – Мене найбільше вразила Надія, моя тезка. Ця жінка змогла, попри всі обставини, попри те, що вона зростала без мами у дитячому будинку, попри жорстоке ставлення до неї декотрих людей протягом життя, знайти в собі сили. І не лише стати сильною особистістю, а ще й допомагати іншим людям. Ми залюбки зробили все для того, щоб Надія розібралася, що їй зараз заважає бути щасливою, і зробила крок до жіночності та особистого щастя. Сподіваюся, що нам це вдалося. Зовсім скоро це побачать глядачі.

А.: – Мене найбільше вразила героїня, яка виховувалась в інтернаті, та над якою сексуально знущались вихователі. Яка заробляла проституцією у дорослому віці, але весь час мріяла про те, щоб колись мати власне житло, їжу і ванну, в якій можна купатись. І вона свою мрію здійснила, назавжди залишив минуле. Вона – героїня, яка постала з попелу. Зараз вона допомагає дітям з того інтернату, в якому колись відбувались її жахіття. Дуже поважаю її.

М.: – Кожна з жінок прийшла зі своїм болем, але найцінніше — те, що вони були готові довірити себе нам, щоб щось змінити. Наприклад, молода героїня Яна. Гарна дівчина за своєю зовнішністю абсолютно не бачила і не приймала себе внутрішню. Вона намагалася ін’єкціями краси змінити себе — збільшити губи, щоб подобатися не собі, а іншим людям. У соціальних мережах Яна занадто перебільшено змінювала свою зовнішність. Було складно достукатися до внутрішньої Яни, щоб вона зрозуміла, що вродлива, але бачить себе по-іншому. Треба було змусити її полюбити себе такою, якою вона є насправді.

– Що особливого вам довелося робити з учасницями реаліті? Адже ви й тренувалися разом, й проводили багато часу з ними та їхніми родинами… Можливо, не лише їм довелося вийти із зони комфорту, але і досвідченим експертам?

Н.: – Звичайно, для того, щоб допомогти жінці втілити швидкі та кардинальні зміни у своє життя, і нам доводилось брати активну участь. Наприклад, я з однією з учасниць проекту «Щасливі за сім днів» літала на параплані, і вдячна їй за те, що вона мала саме таку мету. Таким чином і я розширила свій горизонт, отримала нові відчуття і зрозуміла, як такі моменти можуть вплинути на думки, ідеї  та життєві перспективи.

А.: – Мені одна героїня під час зйомки так вдарила в обличчя, що з мене полетіли окуляри. Вона  свого чоловіка іноді б’є. Хоча він спортсмен. От настав і мій час побути в його шкурі. Приємного мало, але треба бути готовим до несподіваних реакцій. Як я відреагував в той момент, глядачі побачать дуже скоро.

М.: – Звісно, заняття спортом, звісно – їхня участь в моїх онлайн-тренуваннях, контроль. Дівчатка жили з адміністраторами, які щодня надсилали мені відеозвіти про те, що учасниці виконали завдання. Коли була можливість особистого контакту та спілкування, я її використовувала на максимум, адже, щоб перейнятися історією та допомогти людині, потрібно бути до неї близькою. Не завжди, звичайно, на це вистачало часу, тому що у кожного з ведучих є власна місія і задача у проекті, але я намагалася вмістити у наше спілкування все корисне, що могла. І після проекту продовжувала підтримувати героїнь.

– Чи дійсно можна стати щасливою лише за сім днів?

Н.: – Декому не вдається стати щасливою за усе життя, на жаль. А хтось наважується на зміни, довіряється людям, які дійсно можуть підтримати, і змінюють свої життя за сім днів. Це можливо! Бо крок до щастя, навіть перший крок, це вже велика перемога. І всі наші героїні це зробили. А далі буде! Їхнє життя триває, і оці крила, які ми допомагаємо їм розправити, допоможуть стати щасливими.

А.: – На те, щоб прийняти рішення – достатньо однієї хвилини. Стати щасливою – це і є рішення. А за 7 днів ми показуємо, які помилки героїні треба припинити робити та в якому напрямку рухатися до свого щастя.

М.: – Наші героїні, потративши у цей проект, отримали можливість стати щасливою. Річ у тому, що коли жінка постійно занурена у побут, вона кожен день встає і механічно виконує одну й ту ж роботу. На проекті з нею починає займатися багато фахівців, їй приділяють час та увагу. Це, звісно, робить її щасливішою, наповнює її зсередини. Дуже хочеться, щоб по закінченню цього тижня вона повернулася додому і змогла разом зі своєю сім’єю продовжити той шлях, який ми розпочали.

– Як гадаєте, що найбільше заважає українським жінкам бути щасливішими?

Н.: – Прагнення українських жінок до самопожертви. Менталітет, як на мене, іноді заважає відчути щастя, бо щастя – це і відповідальність, і свобода, і воля. Поєднати цю радість життя з душевним спокоєм і відчуттям свободи – цьому іноді заважає бажання жертвувати собою заради щастя інших людей. Наприклад, у родині. А треба, перш за все, зрозуміти, що робить саме тебе щасливою, а потім – від щирого серця та щасливої душі ділитися цим з оточуючими.

А.: – Приклади їх матерів, якщо ті були нещасливими й нічого не змінювали у своєму житті. Низька самооцінка та невпевненість. Відсутність бажань до самореалізації. Нерозуміння своєї жіночої природи, та як наслідок невміння спілкуватись з чоловіками. Відсутність мрій.

М.: – Кожна із нас щаслива по-своєму. Кожна із нас володіє певними знаннями, вміннями, шармом. Всі ми дуже багатогранні. І українська жінка – вона дуже хазяйновита, сімейна, материнська. І, безумовно, дуже гарна. Але нашим жінкам не вистачає здорового егоїзму щодо себе. Власного Я. Ми, коли починаємо, наприклад, жити з чоловіком та будувати сімейні стосунки, забуваємо про себе, занурюємося повністю у цю середу, починаємо жити життям інших людей, забуваючи про себе. Про це завжди  потрібно пам’ятати, адже у кожного із нас є певні потреби, бажання, цілі. І коли ми це вирощуємо у собі та реалізовуємо, відчуваємо себе щасливими.

– Надіє, Ви – мотиватор для багатьох телеглядачів! Як, на Вашу думку, знайти себе у житті?

Щоб знайти себе у житті, по-перше, потрібно мати велике бажання і любов до життя. Цікавитися усім, що відбувається, знаходити напрямки до розвитку, вчитися з задоволенням, і завжди використовувати ті шанси, які дає життя. А у цьому дуже важлива підтримка людей, які поряд. Тому потрібно налагоджувати комунікацію, вміння спілкуватися з людьми, та радіти цьому спілкуванню.

– Поділіться власними правилами життя…

Поділюсь одним з правил, яке мені дуже до вподоби та, як на мене, воно допомагає бути щасливою. Це можливо для кожної людини! Починаючи день, запитати себе: «А що я можу зробити, щоб цей день був найкращим у моєму житті? Що залежить від мене? Чого я хочу, чого прагне моя душа? Що буде добре для мене та для оточуючих?». І якщо нам вдасться таким чином ставитися до кожного дня, можливо, щасливих днів у житті стане набагато більше. А це і є мета, якої прагнуть і героїні нашого проекту, і кожна людина на Землі!

– Що робить Вас щасливою людиною?

Відповідь може бути глобальною, але я хочу зосередитися на маленьких радощах. Бо вважаю, що саме вони роблять кожен день приємним і радісним. Зрештою щасливим. Мене щасливою, зазвичай, робить прогулянка. Прогулянка з собакою чи наодинці. Або скандинавська ходьба. Тому що, коли я йду, одночасно спостерігаю і за світом, і за природою, і за оточуючими людьми, і за тим, що відбувається у моєму серці та душі, за своїми думками. Так відчуваю гармонію, яка робить мене щасливою.

– Марино, на Вашу думку, фізична та внутрішня краса взаємопов’язані? Як спорт вливає на впевненість у собі та любов до себе?

– Внутрішня краса йде зсередини. Коли ти пізнаєш внутрішньо гармонійну та наповнену людину, коли  помічаєш потаємні струни, які тебе зачіпають в ній, відразу починаєш бачити й зовнішню красу. Скажу відверто, що, дуже важливо пропрацювати внутрішнє психологічно. Коли жінка нещаслива, коли у неї є сум, туга, коли їй некомфортно в певних стосунках чи у певному середовищі, вона не сяятиме, від неї не випромінюватиметься світло та сонце. Вона буде тьмяною хмаринкою, яка навколо себе збиратиме грудку негативу. Тому дуже хочеться, щоб проект допомагав розкривати красу та багатогранність наших жінок. Ну і, звісно, коли жінка займається спортом, приділяє час своєму тілу, починає собі більше подобатися. З’являється почуття легкості, впевненості в собі. Жінка себе несе інакше. Їй хочеться надягти гарні речі, підбори. Вона активна, починає жити зовсім другим настроєм. 

– Поділіться корисними порадами, що стануть у нагоді жінкам, які хочу покращити свій вигляд.

В першу чергу – ви маєте прийняти себе такими, якими ви є на цю мить. І сказати собі, що хочете стати кращою. Кращою версією самої себе. Для цього потрібно виконати певні дії. Налагодити режим дня, розставити правильно пріоритети, делегувати обов’язки, які можна розподілити між усіма членами родини, щоб у вас завжди знаходилось хоча б небагато часу для себе. Слідкувати за своїм харчуванням, за водним балансом, за тим, щоб знайти якийсь активний вид спорту, який до душі. Це можуть бути танці, будь-який різновид фітнесу, може бути просто ходьба вулицею. Цього також буде достатньо, якщо ви робитимете такі речі усвідомлено для себе. Тоді це принесе плоди.

– Андрію, з чого, на вашу думку, варто починати психологічні зміни?

– Перше: з об’єктивної оцінки себе та свого життя. Наприклад, дати відповіді собі на питання: яка я, як жінка? – задоволена, чи нереалізована? Який мій чоловік? – тиран, чи ледар, або працьовитий та люблячий? Чи задоволена я своїми статками, зовнішністю, здоров’ям? Якщо багато незадоволення, то переходимо до другого етапу: знайти помилки у своїй поведінці. Що з того, що я роблю, призводить мене до такого стану? Чим я підриваю своє фізичне та психологічне здоров’я? Ці помилки треба по черзі виправляти. Це проста схема з двох етапів, яку людина може реалізувати без допомоги психолога.

– А як бути, якщо жінка почала шлях до змін, а її сім’я – ні? Що порадите тим, хто опинився у такому становищі? Чи варто когось змушувати?

Люди дуже не люблять, коли їм вказують на те, що їх життя неправильне. Вони перестають слухати та чинять опір, навіть якщо дійсно помиляються. В такому випадку треба не казати чоловіку чи родичу: «Ти ледар, нічого не робиш, вже товстий став», а просто пропонувати: «Давай разом сходимо до спортзалу, побігаємо?». Тобто, не давати оцінок, а пропонувати. З першого разу мало хто погоджується. Але якщо ви знайдете персональну вигоду, яка буде вагомою для родича в цьому запрошенні, наприклад, зробити круті фото для соцмереж, розвантажити мозок тощо, то ваші шанси заохотити близьких зростають. Треба, щоб вони побачили в цьому вигоду.

– Що особисто Вам допомогло полюбити та прийняти себе? Адже у кожного з вас своя історія трансформації…

Н.: – З одного боку, я завжди прагнула бути корисною для людей, ще з дитинства. І це не змінилося. Доказом цього є проекти, в яких я беру участь в якості телеведучої. І у житті для мене це так. З іншого боку, з часом я навчилася прислухатися до себе. Це не означає, що я нехтую потребами оточуючих, це означає, що я шукаю гармонію не лише у стосунках з іншими людьми, а й у тому, щоб розуміти себе. І це іноді складний, а іноді – дуже приємний шлях трансформації, який триває. Як на мене, це і є гармонійне життя.

А.: – 7 років тому у мене був наставник, який вчив мене долати труднощі, досягати цілей та справлятися з невдачами. Він вірив в мене більше, ніж я в себе. І саме це допомогло. Я вважаю, що всі ми потребуємо таких людей у своєму житті, які навчать нас приймати та любити себе. Якщо цього не зробили батьки…

М.: – У якійсь період я точно так, як героїні проекту, загрузла у побуті. Зранку прокидалася, на автоматі робила абсолютно все: прасувала, готувала, відправляла дітей до школи, бігла на роботу, поверталася, знову щось готувала. І у такі часи ти забуваєш про те, що у тебе є власний простір. Ти живеш життям лише своєї сім’ї. Це чудово. Але де ти в цій сім’ї? Де твоє місце? Що ти хочеш від життя? І коли ти думаєш про це, розумієш, що дивишся на себе у дзеркало, і бачиш змучену та нещасну людину. Як ти можеш подобатися собі, а далі – іншим людям? Дуже важливо знайти у собі ресурс. І робити це не для когось, а для себе. Тоді твоє оточення сприйматиме тебе точно так, як себе сприймаєш ти. Якщо ти себе не любиш, тебе не любитимуть. Якщо ти вирощуватимеш любов та повагу до себе, тебе так само любитимуть та поважатимуть інші.

– Марино, Ви – мама двох дітей, телеведуча, блогерка, запускаєте власні марафони схуднення. Як у шаленому ритмі життя встигати все? Та, зокрема, приділяти час собі?

– У мене дуже непростий режим дня. Потрібно часто їздити на зйомки, робити фотосесії. Це займає багато часу. Крім того, для мене важливо приділяти час дітям. І я успішно це встигаю. Я навчилась формувати режим. Іноді, як сьогодні, можу дуже пізно дати інтерв’ю. Але я так можу зробити лише тому, що знаю, що мої діти вже відпочивають. Все одно, попри кількість задач, у своєму графіку я знаходжу місце для себе, для своїх витівок, для того, що мені подобається. Для манікюру, для кави з подругою. Я чудово можу укласти волосся сама, але іноді йду до салону, аби поринути в атмосферу. Коли дівчата балакають між собою, усміхаються, ти ніби в іншому світі. Кожен з нас цього потребує. Не варто жаліти час на себе.

– Починаючи шлях змін, дуже важливо не зупинятися та зберегти результат не на місяць чи два, а на все життя. Про що варто пам’ятати, щоб так сталося?

Н.: – Життя дає відповідь на це питання. Воно не зупиняється. І поки ми живемо, ми маємо щось робити для того, щоб добрі спогади про кожен день залишалися з нами. Мені здається, що заради приємних спогадів ми маємо щось робити кожного дня. І тоді, зрештою, будемо вважати, що недарма жили, насолоджувалися життям, іноді розв’язували проблеми, навіть складні, відчували втрати, але, при цьому, залишалися собою. І якщо я буду розуміти, що кожен день є частинкою такого насиченого життя, то у мене не виникне бажання хоч щось втрачати. Тільки доповнювати, розвиватися і насолоджуватися процесом і результатами.

А.: – Про те, що там, за горизонтом, на тебе чекає твоя мрія.

М.: – Коли ми починаємо зміни, починаємо прокладати маленькими кроками шлях до нового майбутнього, до нової себе. Дуже важливо навчитися ділитися своїми емоціями. Аби кожна людина, яка для себе вирішила, які вона ставить цілі, не боялася вимовити це вголос рідним та близьким. Дуже цінно, коли ти можеш говорити про те, що хочеш. М’яко та гнучко намагатися змінити атмосферу вдома. Щоб шлях був легший. Тому що, коли ти сам борешся, коли тебе ніхто не підтримує, це складно. А коли у тебе є група підтримки – твоя сім’я, яка з тобою на одній хвилі, ти ближчий до успіху. Тому варто говорити. Не плакати чи вередувати, а спокійним тоном говорити про те, що хочеться змінювати, про те, яким хочеться бачити майбутнє, про те, як хочеться жити у своїй родині.

ПРО ПРОЕКТ

Ведучими проєкту стали експерти, яким багато років довіряють мільйони українців: найкраща подруга, мотиватор і підтримка для кожної глядачки телеведуча Надія Матвєєва, фітнес-тренерка, фахівчиня з правильного харчування Марина Боржемська та практикуючий психолог Андрій Жельветро. Над проектом працює команда, яка раніше створювала реаліті «Зважені та щасливі», «Я соромлюсь свого тіла» та ін.

Щотижня експерти працюватимуть з однією з героїнь. Вони допоможуть учасницям проєкту змінити ставлення до себе, щоб через сім днів у дзеркалі вона побачила ту, якою завжди мріяла стати. Команда проєкту також займеться сім’єю героїні, адже будь-які зміни принесуть стабільний результат лише в поєднанні з прийняттям та щирою підтримкою близьких.

«Це мейковер, який передбачає і психологічне, і зовнішнє перетворення. Протягом семи днів героїня перебуває під нашою опікою та увагою. Ціла команда професіоналів, експерти СТБ та зіркові гості допомагають їй змінитися, побачити, які внутрішні страхи, помилки та нав’язані установки заважають бути по-справжньому щасливою. Паралельно ми працюємо і з її сім’єю, адже найчастіше в подібних форматах жінка повертається додому, де її зустрічає те саме ставлення з боку близьких, що й до проєкту, ― і вона дуже швидко повертається до колишнього стану. Наше завдання — допомогти жінкам досягти бажаного результату і зберегти його на довгі роки», — розповідає керівниця проекту Дар’я Майборода.

Проєкт «Щасливі за сім днів» має намір не лише змінити життя його героїнь, а й допомогти глядачам знайти свій шлях до внутрішньої та зовнішньої трансформації.

«Крім порад про те, як справлятися з психологічними труднощами, ми дамо доступні та зрозумілі уроки макіяжу, лайфхаки з добору стильного гардеробу, допоможемо розібратися в системі правильних тренувань та харчування, розповімо, що являє собою сучасна косметологія. Наш проєкт — це рецепт того, як за сім днів змінити себе і знову стати щасливою», додає Дар’я.