Головна TV

Що читає Тарас Цимбалюк?

9 серпня відзначався День книголюбів. На честь цього відомий український актор Тарас Цимбалюк поділився з Новим каналом своїми літературними вподобаннями:

– Особисто для мене книги – як психологи. Поринаючи в них, забуваєш хоч і не про все навколо, але про більшість точно. Останнім часом я читаю дуже
хаотично. Можу «проковтнути» книгу за два дні. А буває й так, що за місяць не відкрию жодної. Усе залежить від мого настрою, емоційного стану та зайнятості.

Улюбленого жанру літератури Тарас не має:

– Обожнюю, зокрема, історичні, антиутопічні та пригодницькі романи, а ще іноді читаю детективи. Вибір жанру залежить від таланту і хисту письменника. Іноді хочеться почитати щось серйозне, як-от книги Айзека Азімова. А часом – дитячі пригодницькі книги Жуля Верна. Дуже кайфую від прочитання саме цих романів! З авторів мені ще подобаються Джордж Орвелл, Джон Стейнбек, Френсіс Скотт Фіцджеральд, Рей Бредбері. Улюблених персонажів немає. Однак найбільше запам’ятав тих, які створив саме Орвелл. І тепер увесь світ починає розуміти тези, про які він писав. Приміром, він дуже вміло назвав совковий режим «старшим братом» у романі «1984».

Актор виділив книги, які радить прочитати кожному:

– На першому місці – новели Стефана Цвейга. Я всім раджу його твори, бо це шикардос! Він історик, тому класно розбирається в цій галузі, описує історичні портрети, створює витончені образи. На другому – «Великий Ґетсбі» Френсіса Скотта Фіцджеральда. Хоча в нього є багато інших цікавих! Наприклад, я ще кайфонув від «Загадкової історії Бенджаміна Баттона». І я хочу поставити на один рівень багатьох крутих письменників, бо не знаю, як можна порівняти, приміром, Марселя Пруста з Марком Геддоном. Адже це абсолютно різні і водночас сильні письменники. А ще в нас є дуже багато суперських українських авторів. Зокрема, я вважаю геніальним твором «Записки українського самашедшого» Ліни Костенко. Також люблю Василя Стуса і Стефаника.