Головна TV

Що покажуть у другому сезоні «УніверCheck»

Новий сезон освітнього тревелу ведучого проектів Нового каналу та громадського діяча Олександра Педана буде про професії. А в ефір він вийде на початку 2023 року.

Телеведучий Олександр Педан з донькою-студенткою Лерою зняли другий сезон освітнього тревелу «УніверCheck». Мета проекту – розповісти про наші виші та популяризувати навчання в Україні. За сюжетом, зірковий татусь разом із 17-річною донькою їздять університетами, дізнаються про різноманітні спеціальності, інспектують гуртожитки, знайомляться з місцевими студентськими ком’юніті, досліджують логістику та особливості міста, в якому знаходиться виш.

– Сьогодні на часі цінувати та популяризувати своє. Ми звикли думати, що за кордоном рівень освіти вищий, але не всюди та не завжди. Після першого сезону переконалися, що в Україні безліч гідних вишів. І зараз важливо говорити про це, мотивувати молодь залишатися, навчатися тут і розвивати країну, – розповідає Олександр Педан. – Новий сезон вирішили вдосконалити та заглибитися в різні професії. Розповісти, які з них будуть важливі під час і після війни, де вищі зарплати, які галузі підходять певному типу людей, а також зруйнувати стереотипи. Хочемо, щоб абітурієнти на етапі вступу не просто обирали університет, а мали відповідь на найголовніше питання – на кого вони будуть навчатися та ким стануть у майбутньому. Прагнемо, аби в них був шанс знайти професію мрії, яка забезпечить їм і задоволення, і фінансову стабільність.

Восени цього року команда проекту об’їхала 10 міст і зняла 10 випусків про універи нашої країни. У другому сезоні глядачі побачать: Вінницю, Івано-Франківськ, Тернопіль, Кам’янець-Подільський, Остріг, Львів, Черкаси, Чернівці, Косів та Київ.

– Багатьом університетам довелося переїхати в більш безпечні міста, щоб продовжувати роботу та не наражати на небезпеку своїх студентів і працівників, – пояснює Педан. – Ми обрали виш із Харкова, який зараз функціонує в Кам’янець-Подільському. Ви дізнаєтесь, як змінилося навчання, чи є змога проживати в гуртожитку, які умови вступу в сьогоднішніх умовах.

Одним із навчальних закладів, куди завітала знімальна група проекту, став Національний університет «Острозька академія» на Рівненщині. Це альма-матер Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Також тут навчається боєць полку «Азов» Дмитро Козацький (позивний «Орест»), чия світлина «Світло переможе» з «Азовсталі» відома на весь світ. А цьогоріч студенткою Острозької академії стала ще й заслужена артистка України, акторка серіалу «Молода», який покаже Новий канал, Ірма Вітовська.

Не оминули увагою і виш доньки Олександра Педана Валерії. Наразі дівчина студентка-першокурсниця Українського Католицького Університету у Львові, навчається за спеціальністю «соціологія».

– Чесно кажучи, це я замовила слово за УКУ, – усміхається Лера Педан. – Відкрила для себе цей виш, коли ми вперше приїжджали до Львова зі зйомками «УніверCheck». Попри те, що навчаюся лише місяць, мені дуже подобається. Тож захотіла відкрити УКУ для абітурієнтів.

А зараз дивіться проект Improv Live Show, знятий восени 2021 року, з ведучим Олександром Педаном та імпровізаторами Романом Міщеряковим, Валентином Міхієнком та Володимиром Шумком щонеділі о 18:00 на YouTube Нового каналу!