Головна Культура

Що слухати меломанам? 11 українських подкастів про музику

Сучасні технології давно допомогли музиці стати буденним ритуалом для багатьох людей по всьому світу.Тому не дивно, що за даними дослідження ще у 2023 році 85 % опитуваних українців слухали музику майже щодня, витрачаючи на це в середньому 105 хвилин на день, що приблизно дорівнює 30 трекам. І звісно, ця тема представлена багатьма аудіопроєктами. Власні подкасти мають музичні лейбли та відомі музиканти, як-от Дуа Ліпа (Dua Lipa: At Your Service), Елтон Джон (Rocket Hour) або Девід Гетта (David Guetta).

А які існують українські подкасти про музику? Хто їх створює та про що вони? Про це розповідає Поліна Кузьміна.

Unzip — занурення в музичні архіви Українського Радіо від Суспільного. Разом із ведучим Альбертом Цукренком і його гостями ви відправитесь на пошуки відповідей про нашу спадщину, дослідите, якою була українська творчість у різні періоди минулого століття.

СучУкрМуз — музичний подкаст від “Громадського”, в якому Альберт Цукренко запрошує до розмови сучасних українських музикантів.

Музиканти і війна — подкаст від Радіо Культура про те, як з приходом війни українська музична спільнота бореться з новими випробуваннями та складнощами, як воєнний стан вплинув на творчість та саме життя виконавців і які важкі рішення вони обирають.

Потоп — подкаст про музику і культуру від редакції журналу “Потоп”. В ньому ставлять складні запитання про сучасні проблеми у творчості, вивчають її вплив на людей, розмірковують, які зміни та трансформації проходить музика. В період пандемії учасник гурту “Джозерс” і ведучий Сергій Воронов присвятив третій сезон шоу роздумам-монологам. На четвертий сезон був запрошений новий ведучий музикант і поет Юрій Бондарчук.

Селекція — проєкт від Радіо Промінь, у якому щотижня можна послухати головні українські прем’єри та розмови ведучого Олександра Стасова з виконавцями.

Музика розкаже — якщо ви любите екзотичну музику й історію, вас точно зацікавить цей подкаст, адже тут ви дізнаєтесь більше про народи, які живуть поруч з українцями, але зберегли свої музичні традиції. Автором подкасту є Андрій Левченко, який зібрав історії та пісні у подорожах по різних місцях України.

Музичні історії — проєкт від Радіо Культура, де кожен епізод розповідає про життя і творчість видатних українських композиторів: від класичних геніїв до сучасних новаторів. Дослідження їхнього шляху, натхнення та впливу на музичну сферу.

Пісні сили — проєкт від Українського Радіо, присвячений українським пісням, які мотивували наш народ боротися за незалежність та гідність. У подкасті представлені не тільки сучасні пісні, а й козацькі, стрілецькі та повстанські, які використовували під час походів на ворога.

Кухня Records — якщо ви бажаєте відпочити та послухати на фоні українську музику, то вам може стати в пригоді цей подкаст. Молоді ведучі Віта та Лаврушка збирають список пісень нерозкручених виконавців, обговорюють треки та у деяких епізодах запрошують гостей до свого запису.

Вотсап Eurovision — репетиції, розмови, залаштунки, відбір та інші етапи “Євробачення” у подкасті Суспільного з ведучою Анною Тульєвою.

П’ятдесят відтінків музики — авторський проєкт поета Юрія Іздрика, у якому він ділиться досвідом про музику за 50 років. Письменник не тільки приділяє увагу музичним епохам, а й також дає оцінку кумирам та додає особисті історії. Всього у подкасті 8 епізодів.

Варто зазначити, що відомих українських артистів часто можна почути серед гостей інших шоу, які не завжди присвячені музиці.

Також після початку російського повномасштабного вторгнення помітно збільшилась кількість проєктів про українську культуру, мистецтво та зокрема музику, а ще підвищилося зацікавлення аудиторії цими темами.

Сподіватимемося, що ця тенденція збережеться та у майбутньому на нас чекає ще більше цікавих музичних подкастів.