Головна TV

Щоденник «Супермами»: Як сформувати світогляд дитини, щоб не нашкодити їй

Ведучий сімейного реаліті на СТБ Дмитро Карпачов щотижня ділиться з суперматусями цінними породами та лайфхаками щодо виховання дітей. Він переконує, що справжнє багатство — це не матеріальні цінності, а внутрішній світ, який батьки формують у дітей. В одному з останніх випусків Дмитро Карпачов розповів про ключові аспекти, які формують у дітей здоровий та гармонійний світогляд. А також про те, як впливає на дітей лояльне ставлення батьків до алкоголю.

Отже, одна з учасниць реаліті «Супермама» Влада має неймовірну історію виживання під час блокади Маріуполя. Жінка вчила свою доньку радіти життю, навіть дивлячись смерті в обличчя. Вона змогла вивезти її з самого пекла, зберігши її дитячу психіку. Головна мета Влади — навчити дитину насолоджуватися життям. Вона старанно займається саморозвитком дитини, і за це, з одного боку, її можна назвати ідеальною мамою. Проте, Влада має свої специфічні підходи до виховання дитини, зокрема, відносно споживання алкоголю та шкідливої їжі.

«Я саме та мама, яка може на дитячому майданчику пити пиво. Жити треба сьогодні та на повну», — впевнена Влада.

Такі погляди не аби як обурили ведучого Дмитра Карпачова.

«Усі труднощі, від яких дитина в майбутньому страждає — це все наслідки виховання батьками. А в 95 % люди несвідомо передають це своїм дітям»,– запевняє ведучий.

За словами Дмитра Карпачова, Влада приймає сумнівні рішення, які ставлять під загрозу здоров’я її дитини. Крім того, вона допускає недоліки у харчуванні своєї дитини, дозволяючи їй споживати шкідливу їжу, що також викликає обурення та порушує питання відповідальності батьків за формування здорового стилю життя своїх дітей.

«Поки організм дитини формується, вживання алкоголю їй категорично не рекомендується, оскільки це може завдати шкоди її здоров’ю та розвитку. Організм дитини продовжує формуватися до приблизно 21 року, включаючи органи, системи та психіку. Коли в організм надходить алкоголь, печінка розщеплює його. Однак, оскільки у дітей тільки формуються ферменти, що розщеплюють алкоголь, навіть від мінімальних доз алкоголю сп’яніння може настати практично відразу. Тому важливо надавати дітям безпечне та здорове середовище, вільне від шкідливих звичок, включаючи вживання алкоголю», — наголошує Карпачов.

Тож, як вплине на формування світогляду споживання алкоголю та інших шкідливих звичок батьками?

– Діти надзвичайно чутливі до моделювання поведінки батьків, і їхні дії та звички можуть глибоко вплинути на переконання та підходи малюка до алкоголю та інших шкідливих речей.
– Якщо дитина постійно бачить, що батьки вживають алкоголь, це може стати для неї нормою, і вона може вирішити, що така поведінка є прийнятною.
– Існує підвищений ризик, що діти, які виростають в середовищі, де вживання алкоголю є поширеним, можуть розвинути залежність в майбутньому.
– Діти можуть сприймати алкоголь як засіб для соціальної взаємодії та розваг, що може вплинути на їхні взаємини з однолітками та загальний спосіб сприйняття світу.

«У результаті, батьківське вживання алкоголю може сприяти формуванню у дитини позитивного ставлення до алкоголю та інших шкідливих звичок, знижуючи її обізнаність про ризики та наслідки такої поведінки. Тому важливо, щоб батьки усвідомлювали свою відповідальність та намагалися створити для своєї дитини здорове та безпечне середовище, відмовляючись від шкідливих звичок та надаючи їй позитивний приклад здорового способу життя», — зауважив ведучий.