Головна Техно

ШІ-модель Айтана Лопес заробляє $4 тисячі на місяць в Instagram

Інстамодель Айтана Лопес, створена за допомогою штучного інтелекту, за чотири місяці від запуску сторінки має 118 тисяч підписників та щомісячний дохід більш як 4000 доларів.

Про це пишуть Oddity Central та BNN Breaking.

Айтану, відому в Instagram як fit_aitana, розробило модельне агентство The Clueless, що працює в іспанській Барселоні. Вона допомогла команді уникнути високих витрат, якби вони укладали контракти з реальними моделями, а також забезпечували їм проїзд і проживання.

Натомість Айтана Лопес може перебувати будь-де та в будь-який час. Це гнучко й ефективно, і витрати на її розробку вже приносять прибутки.

Автори ШІ-моделі зробили її зовнішність якомога більш людською — зі зморшками і часом скуйовдженим волоссям. І цією людськістю модель відрізняється від інших, створених ШІ, у яких помітно, що вони несправжні. Водночас у соцмережі викладають лише фото Айтани, бо на відео буде очевидно, що це все-таки цифрова модель.

В акаунті викладається також “повсякдення” моделі. Наприклад, у нещодавніх сториз вона показує своє робоче місце та як читає комікс.

“Айтана — сильна і рішуча жінка, незалежна у своїх діях і відкрита у своїй готовності допомагати іншим. Вона сміливо та щиро приймає виклики і беззастережно висловлює свою думку, хоча часом не усміхається через свій незвичний гумор і егоцентризм, демонструючи складний характер”, — пишуть у The Clueless.

Айтана Лопес — лише одна з кількох віртуальних моделей, які створило The Clueless. В агентстві вважають, що штучний інтелект відіграватиме величезну роль у майбутньому моделінгу та створенні контенту, адже ШІ пропонує такий рівень спеціалізації, якого просто неможливо досягти з людьми. Тож бренди зможуть мати ідеальних моделей, відповідно до своїх потреб.

Юлія Кузьменко, Суспільне Культура