Головна TV

«ШУКАЮ ТЕБЕ»: ІСТОРІЯ ЧОЛОВІКА, ЯКИЙ ПЕРЕЖИВ РОСІЙСЬКИЙ ПОЛОН

Щовівторка та щочетверга о 19:00 в ефірі НТН – проект «Шукаю тебе». Він допомагає українцям розшукати близьких людей, із якими втрачено зв’язок під час війни. Дуже хочеться вірити, що кожен, хто чекає своїх рідних, обов’язково їх знайде. Цього тижня в новому випуску проекту – історія Олександра Малакея з Харківщини, яка доводить: люди знаходяться й повертаються навіть із російського полону!

16 серпня в ефірі проекту «Шукаю тебе» була заявка від рідних на пошук Олександра Малакея, який безслідно зник на Великдень на Харківщині, у невеличкому селі Дубівка, що за кілька кілометрів від російського кордону. Чоловік вийшов із будинку батьків провідати родичів – і відтоді його ніде не бачили… Виявляється, Олександр потрапив у полон до росіян. На Харківщині рашисти в кожному перехожому бачили потенційного навідника чи агента СБУ, тому хапали всіх підряд. Спочатку його привезли в прикордонне селище Козача Лопань, де понад дві години безперервно допитували і били. Після чого зачинили в погребі, а наступного дня перевезли в село Гоптівка, де продовжували знущатися… За два місяці, не знайшовши жодного компромату на Олександра, росіяни випустили його на поселення в окуповану Козачу Лопань, але він не міг звідти ні виїхати, ні дати хоч якусь вісточку рідним. Довгоочікувану свободу чоловік отримав тільки після успішного контрнаступу українських військ. Наприкінці вересня нарешті відбулася зворушлива зустріч Олександра Малакея з рідними. Через чотири місяці сподівань і небуття чоловік погодився відверто розповісти журналістам програми, що йому довелося пережити в полоні. І найголовніше – поділився інформацією про інших українців, які були разом із ним у рашистських катівнях у Гоптівці. Можливо, серед згаданих імен і прізвищ хтось почує про свою близьку людину, з якою втрачено зв’язок. (Сюжет від 4 жовтня, о 19:00 у проекті «Шукаю тебе» на НТН).

Сподіваємося, історія Олександра Малакея додасть трохи оптимізму тим, хто чекає на зустріч зі зниклими безвісти близькими… І поки триває війна – ми продовжуємо шукати людей. Вже понад півроку рідні розшукують 84-річну Олександру Костянтинівну Оваденко з Бородянки. Але де її шукати – невідомо, бо жінка наче розчинилася в повітрі просто посеред вулиці. В перші дні війни Олександра разом із чоловіком Григорієм рятувалися від постійних обстрілів у підвалі. 6 березня, коли нібито стало трохи тихіше, вони вирішили піднятися у квартиру. Уже на вулиці Григорій зрозумів, що забув у підвалі документи, і поспіхом за ними повернувся. Олександра залишилась чекати на вулиці. Але коли чоловік вийшов із підвалу, дружини ніде не було. Він скрізь її шукав, але безрезультатно… Людмила Соколова з Харківщини розшукує свого чоловіка, якого ще в середині травня викрали російські окупанти. І хоча їхнє рідне село Гракове Чугуївського району уже звільнене Збройними силами України, про долю чоловіка Людмили і досі нічого не відомо…

Якщо ви впізнали когось із тих, кого розшукують, і знаєте, де зараз ці люди, пишіть на електронну пошту shykayou@ukr.net. А якщо ви втратили зв’язок із близькими, якщо не знаєте, де вони і що з ними, залишайте заявку на пошук на сайті dopomogaua.info, на спеціальній сторінці проекту «Шукаю тебе».

Сподіваємося, що всі, хто загубився на цій війні, знайдуть одне одного якнайшвидше. А проект «Шукаю тебе» допомагатиме. Дивіться щовівторка та щочетверга о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски програми виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щосереди та щоп’ятниці о 19:30.