Головна TV

«Шукаю тебе» на НТН: історія «азовця» Доцента

Доцент з Пташкою

Щовівторка та щочетверга о 19:00 в ефірі НТН – проект «Шукаю тебе». Він допомагає українцям розшукати близьких людей, із якими втрачено зв’язок під час війни. Минулого місяця було визволено з російського полону сотні наших героїв-українців. Серед тих, кого вдалося повернути додому, – історик, кандидат філософських наук і водночас сержант полку «Азов» Владислав Дутчак із позивним Доцент. Його історія яскраво демонструє незламність нашого народу: він навіть у рашистських катівнях продовжував читати лекції з історії України!

Владислав Дутчак пережив справжнє Маріупольське пекло, блокаду «Азовсталі», яку люто обстрілювала російська армія, намагаючись стерти з лиця землі. 21 травня, після домовленості росії та України, Доцент разом із побратимами змушений був здатися в полон окупантам. Далі були чотири місяці неволі, знущань і катувань. Про те, що пережив у російських застінках, Владислав розповідає вкрай обережно, бо в заручниках у ворога й досі понад сімсот «азовців». Та варто лише поглянути на фото чоловіка до полону і після звільнення – і все стає зрозуміло.

Незважаючи на допити, катування, залякування й моральний тиск, ніхто з наших воїнів не зламався, не занепав духом. Усі полонені, як могли, допомагали й підтримували одне одного. Владислав навіть у неволі під пильним наглядом катів продовжував займатися улюбленою справою – читати побратимам лекції з історії України. А фрагмент відео з його допитом набув неабиякого розголосу: вражає те, як спокійно й сміливо відповідав чоловік на провокаційні запитання ворогів. Попри все Владислав ні на мить не втрачав оптимізму та віри в невідворотність нашої перемоги. Проте найважче, пригадує він, було пережити розлуку з рідними. Тим більше, що окупанти погрожували Доценту ув’язненням на 15 років… Але, на щастя, все це вже позаду. Владислав Дутчак на волі й нарешті зміг обійняти маму, з якою не бачився з 17 січня. Як пройшла зворушлива зустріч найрідніших людей, дивіться у четвер, 10 листопада, о 19:00 у проекті «Шукаю тебе» на НТН.

Ми віримо, що зовсім скоро всі наші герої, наші мужні захисники Батьківщини повернуться додому живими. А війна неодмінно закінчиться нашою перемогою… Але поки вона триває, ми продовжуємо шукати людей, із якими втрачено зв’язок. Ніна Кутепкіна розшукує свого єдиного сина, 51-річного Сергія Кутепкіна, котрий жив у Маріуполі. Хоча, може, й зараз він десь там. Уже 25 лютого в місті не стало електрики, води і зв’язку. За деякими даними, чоловік був поранений і, можливо, росіяни евакуювали його в Казань. Але поки мати не знайшла підтвердження цій інформації. Свою 85-річну маму вже понад півроку намагається розшукати Вікторія Хорошун. Галина Михайлівна Варвалюк хотіла виїхати з Донецької області ще в березні, але чи вдалося їй це зробити, і досі невідомо…

Якщо ви впізнали когось із тих, кого розшукують, і знаєте, де зараз ці люди, пишіть на електронну пошту shykayou@ukr.net. А якщо ви втратили зв’язок із близькими, якщо не знаєте, де вони і що з ними, залишайте заявку на пошук на сайті dopomogaua.info, на спеціальній сторінці проекту «Шукаю тебе».

Сподіваємося, що всі, хто загубився на цій війні, знайдуть одне одного якнайшвидше. А проект «Шукаю тебе» допомагатиме. Дивіться щовівторка та щочетверга о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски програми виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щосереди та щоп’ятниці о 19:30.