Головна TV

«Шукаю тебе»: зустріч звільненого з полону військового медика Вікторії Обідіної з донькою

Щовівторка та щочетверга о 19:00 в ефірі НТН – проект «Шукаю тебе», що допомагає українцям знайти близьких людей, із якими втрачено зв’язок під час війни. 2022 рік став найважчим, найжахливішим за всі роки незалежної України. Цілі міста буквально стерті з лиця землі, тисячі жертв серед мирного населення, десятки тисяч зниклих безвісти… Ми сподіваємося, що у 2023-му всі, хто загубив своїх рідних, обов’язково їх знайдуть. А проект «Шукаю тебе» допомагатиме в пошуках. Цього тижня в новому випуску програми – продовження пошукових історій.

Ми всією країною переживали за порятунок 4-річної Аліси, яка ховалася в бомбосховищі «Азовсталі», а потім ми всі разом переймалися долею Алісиної мами – військового медика Вікторії Обідіної. Протягом 5 місяців жінка була в рашистському полоні. 17 жовтня Вікторію нарешті звільнили! Але деякий час із маленькою Алісою вона спілкувалася тільки телефоном. І от нарешті напередодні свят, 17 грудня, сталося найголовніше: мама й донечка зустрілися в Польщі після 8 місяців розлуки! Як пройшла зустріч найрідніших людей? Чому Вікторія одразу після звільнення з полону не могла побачитися з дитиною? Дивіться в четвер, 5 січня, о 19:00 у проекті «Шукаю тебе» на НТН.

Ще одна історія, яка в серпні привернула увагу багатьох глядачів, – про бельгійця Френка Фурно, котрий на волонтерських засадах намагався розшукати в Україні спадкоємців родини етнічної українки Фріди Євич. У такий незвичайний спосіб Френк хотів зробити свій внесок у нашу перемогу в цій війні. Не минуло й тижня, як Євичі знайшлися. Нащадки сімох братів і сестер Фріди повинні були в найкоротший термін довести, що вони й справді її родичі, і вже потім чекати на остаточний вердикт нотаріуса. Чи встигли вони і про яку саме суму спадщини йдеться? Також дивіться у цей четвер у новому випуску проекту.

Є історії, які все ще потребують вашої уваги і допомоги. Одна з них – про волонтера з Іспанії, Маріано Гарсіа Калатаюда, якого росіяни схопили ще 19 березня після масової акції протесту в середмісті Херсона. Пристрасно виявляючи свою любов до України, 74-річний чоловік і гадки не мав, на яку величезну небезпеку наражається. Улітку, коли вийшов сюжет про Маріано, його рідні та друзі навіть не були впевнені, що він живий. Але тепер у справі іспанця з’явилися нові деталі! Через півроку після зникнення надійшла перша достовірна інформація про Маріано. З російської тюрми звільнили чоловіка, якого утримували разом із іспанським волонтером, і той повідомив, що вони були ув’язнені в Сімферопольському СІЗО і що в одній камері з Маріано Гарсіа Калатаюдом був голова міста Гола Пристань Олександр Бабич…

Сподіваємося, що всі, кого утримують у російському полоні, будуть незабаром звільнені. І всі, хто загубився на цій війні, знайдуть одне одного якнайшвидше. А програма «Шукаю тебе» буде в цьому допомагати.

Якщо ви втратили зв’язок із близькими, якщо не знаєте, де вони і що з ними, залишайте заявку на пошук на сайті dopomogaua.info, на спеціальній сторінці проекту «Шукаю тебе». А якщо ви впізнали когось із тих, кого розшукують, і знаєте, де зараз ці люди, пишіть на електронну пошту shykayou@ukr.net.

Дивіться проект «Шукаю тебе» щовівторка та щочетверга о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски програми виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щосереди та щоп’ятниці о 19:30.