Головна АЗОВ 22

“СКАЗАВ, ЩО ЖИВИЙ, ЛЮБИТЬ НАС І ЗАПЛАКАВ”: ФОТОГРАФ АЗОВСТАЛІ ДМИТРО КОЗАЦЬКИЙ ПОДЗВОНИВ РІДНИМ

Дмитро Козацький з позивним “Орест” перебуває в полоні росіян з травня. Кілька місяців від нього не було звісток, однак нещодавно, вже після жорстокого теракту в Оленівці, захиснику вдалось подзвонити рідним. Дмитро сказав найголовніше – він живий.

Зараз Орест перебуває на тимчасово окупованій території. Про розмову з братом 24 каналу розповіла його сестра Дар’я Юрченко. Вона зізналась, що після трагедії в Оленівці не знаходила собі місця.

2 серпня до Дар’ї подзвонив російський номер. Спочатку дівчина подумала, що це знову “доброзичливі” громадяни держави-агресорки. Однак по інший бік слухавки почула рідний голос: “Алло, це Діма”. «І я така: “що?”. Він ще раз “це Діма”… Я була в шоці. Питаю “Дімочка, як ти, де ти, ти живий-здоровий?» – пригадує сестра.

Дмитро розповів, що здоровий. Сказав, що зараз перебуває в Донецьку.Коли він говорив, поруч був “слідчий”. Йому дозволили подзвонити.

Найперше Дар’я сказала брату, що сім’я дуже любить його та чекає вдома.

За словами дівчини, розмова була швидкою. Такою ж, як і раніше, коли Дмитру дозволили подзвонити вперше, – кілька секунд.

Ми з ним говоримо. Я кажу, що дуже люблю його. Він каже, що теж і починає плакати. Я також розплакалась, – зізнається Дар’я.

Вона додає, що це один з найжахливіших моментів війни. Говорить, що Діма дуже сильний, тож це було важко. Далі хлопець сказав, що має мало часу на розмову і обіцяв подзвонити мамі.

“Я була вся в сльозах. Це було дуже неочікувано. Навіть не знала, чи зла, чи стурбована. Одразу подзвонила рідним”, – розповіла Дар’я.

Потім Дімі таки вдалось зателефонувати мамі. Дар’я наголошує, що мама була неймовірно щаслива почути голос сина.

Дмитро з сім’єю до повномасштабної війни / Фото з особистого архіву

Хто такий Дмитро Козацький

  • Це голова пресслужби полку захисників Маріуполя (позивний Орест).
  • Дмитро – автор кадрів поранених бійців у польовому шпиталі на заводі “Азовсталь”, які облетіли весь світ. Через це Дмитра “Ореста” Козацького називають “очима Азовсталі”.

  • Він народився в місті Малин Житомирської області. Хлопцю 26 років. У 2014 був учасником Революції гідности.
  • У 2015 році вступив до лав Національної гвардії України, а згодом перейшов до полку захисників Маріуполя.

Ольга Музика, 24 канал

Джерело:

https://24tv.ua/dmitro-kozatskiy-azovu-zhiviy-podzvoniv-ridnim_n2135944