Головна TV

“Враже” від Angy Kreyda: як створювався суперхіт

Гостем програми #Муз_Оборона на телеканалі “Дом” став український гурт Angy Kreyda, чия пісня “Враже” стала справжнім хітом 2022 року. Вокалістка гурту Енджі розповіла, де вона зустріла війну, як писала першу композицію під обстрілами, і що змінилось у творчості з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Гурт Angy Kreyda з’явився незадовго до війни. Автентична манера виконання пісень одразу сподобалася поціновувачам альтернативної музики. Енджі вміє грати на укулеле, сопілці, домрі, гітарі, кахоні, баяні, акордеоні, фортепіано, а нещодавно опанувала трубу. Це дало музикантам можливість створювати різноманітні пісні — від ліричних до жартівливих. Після 24 лютого композиції стали іншими, але попри страх і труднощі музиканти продовжили творити.

Ранок 24 лютого застав Енджі в Рівному. О п’ятій ранку їй зателефонувала мама і сказала, що почалася війна. Наступного дня в Рівне влучила ракета. Співачка залишалась у місті, поки було можливо, але у такі важкі часи їй хотілося бути поряд із сім’єю. Мама, тато, брат і сестра Енджі були в Житомирській області. Дівчина зібралась і поїхала до родини. Проте й там було неспокійно – у небі постійно пролітали ракети, а вздовж траси стояла ворожа техніка.

В селі Енджі повернулись до творчості. Першою стала композиція на основі народної пісні “Батько наш Бандера”.

“Ця народна пісня живе давно, але її потрібно нести в світ! Щоб слухали не тільки в Україні, а всюди! – коментує Енджі в програмі #Муз_Оборона. – Пісню я писала в селі. Було досить важко, адже в одній оселі багато людей. І моя молодша сестра попросилась записуватися зі мною. Я люблю з нею щось робити разом, тому залюбки погодилася. Вона заспівала, і ми вирішили залишити її голос в пісні”. 

У програмі #Муз_Оборона на каналі “Дом” гурт Angy Kreyda виконав одразу 2 пісні “Батько наш Бандера” і “Враже”.

“Пісня “Враже” має цікаве походження. Я натрапила на сильні слова української поетеси Людмили Горової і попросила у неї дозволу виконувати їх. Коли я писала музику, мене переповнювала гордість за наш народ, що він незламний і йде вперед, ми не кажемо, що нас москалі побили, навпаки – “буде тобі враже так, як відьма скаже!” – розповідає вокалістка гурту Angy Kreyda. – Співати для мене зараз – це можливість донести до кожного українця, що ми непереможні! Потрібно вірити! Ще трохи і ми звільнимо нашу землю!”

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.