Головна TV

SPIV BRATIV: ЗСУ наразі вирішують, про що буде наша наступна пісня

Учасники гурту SPIV BRATIV завітали до програми #Муз_оборона на телеканалі “Дом”. Музиканти розповіли, як віддали свою студію під бомбосховище, чому зараз потрібно писати енергійні пісні та що їх надихає.

 SPIV BRATIV – український рок-гурт, у складі якого четверо братів — Дмитро, Артем, Антон і Леонтій. Хлопці розпочинали  свій творчий шлях з каверів на пісні The Beatles,  брали з ліверпульців приклад. Зараз розуміють, що порівняння з “бітлами” — це приємно, але хочеться бути впізнаваними саме як SPIV BRATIV. Окрім каверів, брати у своїх піснях висвітлювали події 2014 року та підтримували дух військових, виступаючи перед бійцями АТО.

З початком повномасштабного вторгнення SPIV BRATIV почали писати композиції про кожне місто, яке зруйнували окупанти — “В городі Херсоні”, “Ірпінь, Гостомель, Буча”, “Миколаїв”, “Вінниця”, “Антонівський міст”, “Повітряна тривога в Криму”. Хлопці відразу вирішили, що писатимуть пісні у мажорному настрої.

Багато українських народних пісень про смуток. Я точно знав, що в цю війну не можна писати сумні і сльозливі пісні. Вони повинні бути бойові, бо в бій ідуть з маршем. Зрозуміло, коли всередині вибухають емоції і ми оформляємо їх у пісні. Перша пісня була про Херсон, адже саме там люди зупиняли техніку руками і підірвали перший БТР коктейлем Молотовим», – коментує Дмитро.

Ранок 24 лютого учасники SPIV BRATIV зустріли порізно. Дмитро з дружиною прокинулися і побачили першу ракету — вона пролетіла прямо над їх будинком.

“24 лютого ми всі були в різних місцях. Наступного дня всі зібралися. Тоді у Черкасах були переповнені бомбосховища, а у нас є студія, яка знаходиться у підвальному приміщенні. І ми вирішили віддати студію на сховище, там розмістилося 30 чоловік. Ми там чергували, слідкували, щоб була вода та їжа. Це була наша перша допомога”, – пригадують учасники гурту SPIV BRATIV у програмі #Муз_оборона.

Пісня “maskva”, кажуть хлопці, народилася так само швидко, як згорів російський крейсер з такою ж назвою. Зараз музиканти хочуть написати пісню про перемогу України, в якій хлопці не сумніваються, бо добро завжди перемагає зло.

“Якби на нас ніхто не нападав, ми б не раділи цьому. Назва пісні принципово пишеться з маленької літери і через “А” — “maskva”. Щоб це не сприймалося, ніби ми говоримо з повагою. А ще в ній прослідковується грузинська мелодія, щоб можна було радісно потанцювати “maskva згоріла і втонула”, – коментують учасники гурту. – Ми мріємо писати про перемогу. ЗСУ наразі вирішують, про що буде наша наступна пісня. Співати для нас зараз – це те, чим ми можемо допомогти. Ми бачимо по військовим і по слухачам, що їм це потрібно”.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.