Головна TV

Співачка і блогерка Lely45: Останнє, що я могла – це боятися

Гостею нового випуску програми #Муз_оборона на каналі “Дом” стала популярна співачка і блогерка Lely45. Молода виконавиця розповіла, як для неї почалася велика війна, хто переконав її виїхати на захід України з Києва та чому забороняла собі піддаватися страху.

Lely45 – молода українська співачка та TikTok-блогерка, справжнє імʼя якої Людмила Білоусова. Писати вірші дівчина почала у 14 років, а потім стала писати пісні. А зовсім нещодавно Lely45 стала першою українською артисткою, яка потрапила до програми-підтримки від Apple Music, до якої свого часу потрапляла Billie Eilish. Рік тому артистка випустила перший музичний альбом і дала сольний концерт, а за час повномасштабної війни перевидала свої російськомовні пісні українською, презентувала свій перший україномовний альбом і заспівала в дуеті із зірками українського шоубізнесу.

“24 лютого я їхала в потязі з Каховки. Встигла виступити в мирній-добрій Каховці, яку я памʼятаю. Приїхала в Київ і чула вибухи, – пригадує Lely45 в ефірі каналу “Дом”. – Мені було не страшно. Не хотілось нікуди втікати. Я не боялася через те, що у мене є друзі з Луганської області, вони мені розповідали чимало історій. Мені за них було так боляче, так шкода, тому після того, як я про все це наслухалась, останнє, що я могла – це боятися. Мені здавалося, я не маю права цього робити”.

Через кілька тижнів батька співачки забрали у Львів, тому що він військовий. І саме він переконав Lely45 виїхати з Києва у більш безпечне місто.

“Я приїхала у Львів, де 2,5 місяці я не виходила з кімнати і писала вірші. Мені так хотілося на мою Троєщину! Я сумувала за інструментами, грою. У травні я повернулася і одразу почала працювати над музикою, над альбомами, і відчувала, що нарешті я можу бути корисною”, – розповіла співачка.

У програмі #Муз_Оборона Lely45 виконала одразу дві пісні “Світ мене ловив” і “Коли сонце сідає за схил”. Останню співачка писала, уявляючи, що вона перебуває в Маріуполі: “За цей рік найбільше мене вразили Маріуполь, Буча… все те, що відбувалося навесні. Я б не хотіла писати таких віршів, не хотіла нікого відспівувати своїми піснями. Через те, що це моя країна, мої люди, я відчуваю свою відповідальність, що я повинна це робити. Думаю, що це має працювати як сеанс психотерапії – це моя повага до тих людей, які померли і, думаю, що зараз це моя місія”, – коментує Lely45.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.