Головна Культура

Сталеві яйця та мертві диктатори. Роботи ювелірки Катерини Титової потрапили на шпальти відомого журналу

Катерина Титова – переселенка з Донецька. Коли у 2014 році росіяни окупували її рідне місто, оселилася у Гостомелі. Та й там її наздогнала війна. Родина дивом вціліла після російських обстрілів, проте їхніх будинок зазнав руйнувань. Відновившись від пережитого, привевши житло до ладу, Катерина повернулася до своєї ювелірної справи й почала виготовляти оригінальні патріотичні прикраси.

Що сталося?

Днями на шпальтах міжнародного журналу Findings вийшла добірка політичних ювелірних робіт від митців двох країн, України та Ізраїлю, де зараз йде війна.

«І те, що інші люди можуть читати ці статті, бачити ці прикраси, доводить те, що робота митців дуже важлива. За допомогою творчості вони допомагають пригортати увагу далеких від війни людей, аби отримати їх підтримку і прискорити настання миру та справедливості», – зазначають у ACJ.

Добірка ювелірних робіт у міжнародному журналі

Серед робіт, що увійшли у добірку – прикраси «Саша і Володя в Гаазі» та «Сталеві яйця» у виконанні Катерини Титової.

Про що ці роботи майстрині?

Як зазначає ювелірка, сережки «Саша і Володя в Гаазі» стали частиною фондів Національної Скарбниці України.

«А перед цим – зібрали гроші на теплий одяг нашим захисникам. Адже за протоколом, музей може викупити виріб. А я вирішила його передати безкоштовно. Але гроші зібрати. Ніби на викуп, а насправді на ЗСУ».

Сережки «Саша і Володя в Гаазі»

Сережки виконані із перлів, срібла та скла. Позаду – гачок, щоб прикраса міцно трималась і не загубилась. Сама модель доступна до повтору в різних інтерпретаціях.

Кулон «Сталеві яйця» Катерина створила, коли в черговий раз запевнилася у незламності українців.

Кулон «Сталеві яйця»

«Рік тому я дивилась новини і плакала. Від гордості. Бо в сюжеті показали, як наші аграрії попри все збирають врожай. І що попри все жнива йдуть повним ходом. Що перший дзвоник в школах буде. Що лікарні ремонтуються. Шкарпетки плетуться, сир витримується, вікна вставляються, діти народжуються, і яблука стигнуть».

Тоді, ділиться майстриня, вона наголосила, що українці – «нація зі сталевими яйцями».

«Ми робимо те, чого від нас ніхто не очікував. Ми прогризаємось там, де нам майже не давали шансів. Нас знищують, а ми відроджуємося. Щодня. Щоранку. Скрізь біль, сльози і навіть зневіру».

Так і з’явився кулон зі «сталевими яйцями».

«Ношу його сама. Коли були блекаути він мене дуже підтримував. Бо в момент, коли здавалося, що я от-от зламаюся, я торкалася його і думала: «та ні, собаки, вам же ш тільки цього від мене й треба, дзуськи вам!». І йшла в крижану майстерню, щоб доробити або зібрати чергове замовлення».

Що відомо про Катерину Титову?

Катерина родом з Донецька. За освітою вона – психолог, викладач англійської мови та зарубіжної літератури. Але диплом так і залишився незатребуваним. У 2008 році, на літніх канікулах після четвертого курсу Горлівського інязу, вона влаштувалася в донецьку консалтингову фірму. Працюючи на фірмі в однин момент усвідомила, що хоче стати ювеліром.

Так Катерина вивчилася у Харківському училище сфери послуг. І вже за рік отримала диплом ювеліра-монтувальника та ювеліра-закріплювача.

Майстриня виготовляла неординарні прикраси із срібла зі шлаком. З тим, що отримують при очищенні котлів на ТЕС. Крім того, Катерина працює з акриловим склом і міддю, а останнім часом додала срібло та натуральні перли.

Свої.City