Головна Культура

Стартував збір вчительських історій у межах премії Global Teacher Prize Ukraine

Цьогоріч Global Teacher Prize Ukraine продовжує збирати історії про дивовижних вчителів, які залишаються новаторами у складних умовах, чий професійний досвід і віддана робота з дітьми уособлюють українське вчительство воєнного часу. Уже розпочато збір історій про освітян, які самовіддано дивляться в обличчя викликам воєнної реальності та продовжують рухати українську освіту.

Збір історій триватиме з 25 травня до 1 серпня на сайті Global Teacher Prize Ukraine. Заповнити форму може як сам вчитель, так і його колеги, учні або їхні батьки — обмежень немає. Відбір історій здійснюватиме громадська спілка «Освіторія» та експертна рада.

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну організатор премії, громадська спілка «Освіторія», адаптувала формат Global Teacher Prize Ukraine до нових умов і почала збирати історії вчителів, щоб задокументувати освітні втрати та зафіксувати пам’ятні кроки, зроблені ними задля збереження освіти. У 2022 році премія відзначала українських освітян за хоробрість та незламність під час великої війни, але досвід минулого року показав: багато історій ще не розказано.

Традиційно кураторкою премії вже всьоме є Наталія Мосейчук, телеведуча 1+1 і педагогиня за освітою, яка у Global Teacher Prize Ukraine у своїй номінації «Вибір серцем» дякує вчителям, котрі працюють з дітьми в лікарнях.

До Дня вчителя у телевізійному форматі Global Teacher Prize Ukraine розкаже історії вчителів, щоб у такий спосіб висловити їм подяку, відзначити важливість їх праці та надихнути на нові звершення.

Інформаційна довідка

 Global Teacher Prize Ukraine — щорічна національна премія для вчителів-агентів освітніх змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні. Національну премію ініційовано в 2017 році ГС «Освіторія» після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation, засновниками світової премії Global Teacher Prize.

Цьогоріч премія вдруге відзначатиме героїв освітнього фронту, які виборюють майбутнє для українських дітей.