У Чернігові відбулася презентація документального проєкту Суспільного «Красноярцев. Збитий льотчик». На зустрічі команда розповіла, як працювала зі вмістом телефона російського льотчика і що найбільше вразило. Стрічка має англомовні субтитри, щоб міжнародна аудиторія могла також побачити злочини російських військових.
Автори проєкту ставили собі завдання показати, як відбувалась підготовка до широкомасштабного вторгнення, і зрозуміти, хто ця людина, яка сідає в літак, щоб бомбити мирні українські міста, а потім приходить додому і розповідає своїм дітям, як пройшов робочий день, спілкується з дружиною чи мамою про покупки й плани.
На презентацію прийшли волонтери, медійники та ветерани російсько-української війни. Показ розпочався з хвилини мовчання на знак вшанування пам’яті про всіх загиблих від російської агресії. Серед глядачів у залі був Юрій Щербина — один із військових, які 5 березня 2022 року здійснили вирішальні постріли по російському Су-34 Красноярцева.
Авторка стрічки Аліна Коржинська розповіла:
«Красноярцев розумів, що він робить, тому що він учасник сирійських операцій з 2016 року. Людина літала бомбити сирійські міста, а там зовсім не було ніякої ППО. Мені хочеться, щоб кожен із нас подивися цей фільм і поставив собі питання: чому ці люди (росіяни — ред.) продовжують нас вбивати. Розмови про те, ніби пілот не бачив міста, що він не знає куди б’є — це брехня. Тому, що перед вильотом вони використовують гугл-карти, цьому є підтвердження в нашому фільмі».
За добу після публікації «Красноярцев. Збитий льотчик» набрав близько 350 тисяч переглядів на ютуб-сторінці Суспільне Чернігів й потрапив у рекомендації ютубу.
«Красноярцев — найбільш медійний російський пілот у цій війні. Один із найбільш засвічених, найбільш відомих. Саме зі збиття його літака у нас почався певний перелом у повітряній війні в Чернігові, тому що росіяни перестали вже настільки безкарно бомбити місто. Ми звичайно сподівалися на успіх проєкту, але приємно здивовані й вдячні нашій аудиторії. На ранок понеділка фільм переглянули понад 681 тисячу разів», — каже Андрій Тіток, шеф-редактор північно-східного хабу та Суспільне Чернігів.
Льотчика Красноярцева обміняли на українських пілотів, зараз він в росії. На питання Андрія Тітка про вбитого під час спроби втечі чернігівця, у телефонній розмові відповів, що такого не пам’ятає, на Донбасі живуть «рускіє люді», а радянський союз досі існує.