Головна TV

Світлана Леонтьєва передала дві картини власної роботи на благодійний аукціон

Фото російського танка у городі родини Семиног з Великої Димерки Київської області, обсаджене капустою та іншою городиною, облетіло увесь світ і стало вірусним. По собі окупанти залишили не лише танк, а й зруйнований будинок багатодітної родини. Національний художній музей України організував благодійний аукціон, кошти від якого підуть на новий дім для родини Семиног. Ведуча каналу «Дом» Світлана Леонтьєва долучилась до ініціативи і передала дві картини власної роботи.

Влітку діти розмальовували деталі танка й передавали волонтерам, а ті продавали їх на аукціонах, збираючи кошти для ЗСУ. Але велика родина теж потребує допомоги, бо зараз вони змушені жити в чужому домі. Національний художній музей України, директорку якого Юлію Литвинець вразило творче переосмислення дітьми наслідків окупації, зголосився допомогли родині Семиног. Юлія Литвинець закликала митців з України надати свої роботи для благодійного аукціону, щоб назбирати родині на будматеріали.

Ведуча програми «Точка опори» на каналі «Дом» Світлана Леонтьєва відразу відгукнулась на ініціативу музею і передала на аукціон дві власні роботи «Острів щастя», 2017 року, та «Туман і тиша», 2022 року.

«Це дивовижні люди і дивовижні діти. Мені просто пощастило, що я можу долучитися до допомоги їм, тим більше, що й пензлі я вперше взяла до рук саме заради благодійності. Це було 2014 року, саме початок війни, і ми з іншими журналістами збирали кошти центру дитячої кріохірургії. Зараз я обрала дві концептуальні роботи – «Острів щастя», бо бажаю всім його відчувати, і робота 2022 року «Туман і тиша». Вона для мене особлива. У 2022 році я майже не малювала, але коли дізналась, що мої друзі після півроку окупації в Херсоні з шостої спроби змогли звідти вирватись, у мене зявилось бажання взяти фарби. У мене була така радість. Я хочу, щоб у наше життя повернулись радість і тиша, а ця картина нагадувала про 2022 рік. І мені дуже хочеться допомогли цій чудовій родині», – розповідає Світлана Леонтьєва.

Аукціон відбудеться 30 березня в онлайн форматі на Інтернет-майданчиках Національно художнього музею України. Долучитися до допомоги родині Семиног може кожен охочий.

Дивіться програму «Точка опори» зі Світланою Леонтьєвою на каналі «Дом» щосереди о 21:00, а також на YouTube-майданчику  каналу «Дом».