Головна Подорожі

«Так не буває!»: неймовірні факти про Еквадор

Проєкт «Так не буває!», який транслюється на каналі К1 щовечора, та його ведучий Андрій Бєдняков продовжують відкривати глядачам різноманіття країн світу. Один із випусків був присвячений Еквадору. Чим приваблює, а чим шокує ця південноамериканська країна?

На Галапагосах морські котики замінили бездомних собак. На одному з Галапагоських островів – Сан-Крістобалі, у місті Пуерто-Бакерісо-Морено дійсно панують морські леви. Річ у тому, що люди влаштували місто на місці їхньої лежанки. Цих вухатих тюленів тут можна зустріти скрізь – не лише на пляжах, але й на дорогах, на клумбах, на лавочках у центрі… І тут повсюди чути шумний «гавкіт» морських левів.

В Еквадорі дерева можуть… подати в суд на людину. Ця країна вражає своєю екологічною свідомістю. Тут навіть дерева мають юридичні права. З 2008 року в Конституції Еквадору закріплені права екосистем на життя та розвиток. Тому природа тут вважається юридичним суб’єктом. І законодавство дозволяє представляти інтереси будь-якого дерева в суді.

Кулінарна екзотика Еквадору – смажений… куй. Одна з основних страв національної кухні Еквадору – куй, а точніше… смажена морська свинка. Цих тварин, які в багатьох країнах світу вважаються домашніми улюбленцями, тут розводять на спеціальних фермах із метою отримання м’яса, що вважається делікатесом. Подача куя в ресторанах та на сімейних трапезах відбувається з дотриманням певних традицій. Рецепти приготування можуть значно варіюватися в залежності від регіону. М’ясо морської свинки спочатку маринується в ароматних спеціях, а потім його можуть запікати, смажити або готувати на грилі.

Еквадорці роблять брелоки… з людських голів: В історії племен Амазонії, зокрема, племені шуар, існує традиція створення цурі (брелоків), відомих як «сушені голови». Ця практика має глибоке ритуальне коріння і здійснювалася задля отримання воєнних трофеїв та як духовний обряд. Із голови вбитого ворога виймали кістки черепа, залишали лише оболонку зі шкіри, яку потім висушували. І такими брелоками лякали ворогів та відганяли злих духів. Слід зазначити, що згадані ритуали зараз заборонені законом. Але деякі індіанці й досі тримають «сушені голови» у себе вдома. А вартість такої голови на чорному ринку – близько 30 тисяч доларів.