Головна TV

Тане в роті: рецепт полуничної граніти від Алекса Якутова

Чи знаєте ви, коли з’явилося морозиво? Перші заморожені ласощі можна було побачити на столах знатних родин ще в Стародавньому Китаї понад 5 тис. років тому. Тоді подавали страву з молока і фруктів, змішаних з льодом. А Всесвітнім днем морозива вважається 10 червня.

Саме цього дня у 1786 році почали масово продавати заморожений десерт у США. 193 роки по тому одна з фабрик морозива ініціювала запровадження цього свята і закріпила свою ідею безкоштовною роздачею прохолодних смаколиків усім охочим. Шеф, експерт реаліті «На ножах» Алекс Якутов поділився небанальним і легким рецептом фруктового льоду з Італії – граніти.

– Раджу скуштувати цей сицилійський десерт, який просто тане в роті! Граніта дуже популярна в Італії і схожа на морозиво. Діти точно вподобають. А якщо готуєте для дорослих, то можна замінити фреш якимось алкогольним напоєм, наприклад, білим мускатним вином, – зазначає Алекс Якутов.

Інгредієнти:
  • полуниця – 500 г
  • апельсиновий фреш – 150 мл (з 1 апельсину)
  • лимонний фреш – 3 ст. л.
  • цукор – 5 ст. л.
  • вода питна – 150 мл
Приготування страви:
  1. Помийте полуницю й очистіть її від листочків.
  2. Закиньте полуницю в блендер. Додайте до неї лимонний та апельсиновий фреші, воду, цукор. Усе ретельно збийте.
  3. Висипте рідку суміш у форму для фруктового льоду.
  4. Поставте в морозилку орієнтовно на 1,5-2 години. Потрібно діставати форму кожні 30 хвилин і перемішувати суміш виделкою. Так десерт вийде з гарними шматочками.
  5. Після повної заморозки дістаньте фруктовий лід і дайте йому постояти 15-20 хвилин. Потім нашкрябайте виделкою шматочки десерту. Смачна граніта готова!

Чекайте другий сезон ресторанного реаліті «На ножах» з Алексом Якутовим уже цієї осені на Новому каналі!