Головна TV

Таємниці історичних особистостей, прем’єр-міністр у кадрі та знайомство з криміналістикою: цікаві факти про серіал «Розслідування Мердока»

У будні на каналі «Enter-фільм» виходить культовий детективний серіал «Розслідування Мердока». В центрі сюжету – детектив Вільям Мердок, який за допомогою передових методів криміналістики розслідує складні злочини в Торонто кінця ХІХ століття. Серіал виходить на канадському телебаченні вже понад 15 років. Чим «Розслідування Мердока» так зацікавили глядачів, що ті не втрачають інтерес до детективу протягом такого тривалого часу?

Реальні події. Сюжети серіалу хоча й вигадані, але часто базуються на реальних історіях та містять у собі передбачення майбутніх подій. Так, завдяки історії таємного співробітництва британського та американського урядів у серіалі з’явився високотехнологічний літак, подібний до дирижабля, а головні герої натякають на будівництво урядом секретного об’єкта в штаті Невада та Нью-Мексико «на концесії 51», зараз відомий як «Зона 51».

Історичні особистості. Кінець ХІХ – початок ХХ століть подарував світу багато відомих особистостей, яких автори серіалу залучили до своїх сюжетів. Ілюзіоніст Гаррі Гудіні не лише прикрашає серіал дивовижними виступами, але й допомагає Вільяму Мердоку в розслідуванні загадкового отруєння. Зустріч з відомим політиком Теодором Рузвельтом дає змогу детективу викрити жахливу інтригу, пов’язану зі злочинами та політикою. Винаходи й теорії Ніколи Тесли стають ключем для сюжету одного з епізодів, а сам винахідник впливає на розслідування своїми інноваційними ідеями. Автор «Шерлока Холмса» сер Артур Конан Дойль часто з’являється в серіалі, щоб допомогти детективу Мердоку у розслідуваннях.

Інновації в розслідуваннях. Справжня родзинка серіалу – запровадження нових методів розслідування, які у ХІХ столітті були, по-справжньому, інноваційними. Наприклад, ідентифікація за відбитками пальців, аналіз крові та, навіть, ранні форми виявлення радіації занурюють глядачів у захопливий світ наукових відкриттів. Вони допомагають розплутати таємничі злочини, розповідають про буремні часи винахідництва та вплив наукового прогресу на людське життя.

Прем’єр-міністр – актор. Один з шанувальників шоу – прем’єр-міністр Канади Стівен Харпер – погодився зіграти в серіалі невеличку роль. У 2011 році він з’явився на екрані в ролі поліціянта, який не визнає тодішнього прем’єр-міністра Вілфреда Лоурі.

Серіал-довгожитель. Спочатку серіал з’явився на канадському телебаченні у вигляді двох фільмів у 2004 та 2005 роках. Нова версія «Розслідування Мердока» з’явилася у 2008 році й виходить в ефір і сьогодні. На цей час створено 17 сезонів.