Головна TV

Телеканал 2+2 покаже документальний проєкт «Останній бій»

До Дня пам’яті та примирення, 8 травня, на телеканалі 2+2 відбудеться прем’єра документального проєкту «Останній бій» про тих, хто попри біль втрати, втому й постійний ризик не припиняє розшукувати тіла полеглих захисників, які віддали своє життя за Україну.

За даними Офісу Уповноваженого з питань зниклих безвісти, приблизно 7 тисяч українців вважаються зниклими безвісти. У пам’ять полеглих воїнів журналістка Телевізійної служби новин Алла Хоцянівська вирушила в експедицію на схід України, щоб розказати, чого вартує знайти та повернути тіла наших Героїв. У документальному проєкті «Останній бій» – всі етапи пошуку, ідентифікації загиблих й історії рідних, які місяцями живуть в очікуванні та з надією гідно поховати воїнів.

Авторка проєкту «Останній бій», журналістка ТСН Алла Хоцянівська

«Паралельно з боями на фронті триває ще одна битва битва за повернення наших загиблих захисників додому. Це битва не лише за можливість попрощатися з бійцями та гідно поховати їх, це битва за збереження пам’яті про них. Тисячі родин зараз живуть в повній невідомості. Вони достеменно не знають – живі їхні рідні чи мертві. Я приєдналася до пошукових місій, щоби показати, наскільки складно відшукати кожного загиблого воїна. Те, що я побачила, шокує. Мій документальний проєкт про невидиму, але надзвичайно важливу роботу тих, хто ризикуючи життям повертає загиблих бійців додому», – коментує Алла Хоцянівська.

У документальному проєкті «Останній бій» покажуть, як працюють пошукові групи ЗСУ, на що доводиться йти військовим, аби повернути з фронту тіла полеглих захисників додому, та хто вони – «перевізники пам’яті», які беруть на себе останню розмову з родинами воїнів. Крім того, глядачі 2+2 дізнаються, як в росії десятиліттями знецінювалася вартість людського життя й чому країна-агресор гальмує передачу загиблих українських бійців.

Прем’єра документального проєкту «Останній бій» відбудеться у понеділок, 8 травня, о 22:30 на телеканалі 2+2.