Головна TV

Телеканал 2+2 покаже документальний проєкт «Вулиця Яблунська»

24 лютого, до роковин повномасштабного вторгнення, канал 2+2 підготує спеціальний ефір, в рамках якого відбудеться прем’єра документального проєкту «Вулиця Яблунська» про «дорогу смерті» в Бучі, що стала символом звірств російських окупантів в Україні. В основу фільму увійшли свідчення мешканців міста, які пережили окупацію.

Після звільнення Бучі моторошні кадри російських злочинів облетіли весь світ, масові вбивства, які чинили окупанти, відразу назвали Бучанською різаниною, а міжнародна спільнота заговорила про сучасний геноцид українців. У місті, де до війни мешкало менше 30 тисяч людей, за даними Офісу Генпрокурора, було знайдено 637 тіл цивільних, серед них – жінки, чоловіки, літні люди та навіть діти. Найбільшу кількість жертв виявили на вулиці Яблунській, де безневинних українців розстрілювали – десятками.

Авторка проєкту «Вулиця Яблунська», журналістка Телевізійної служби новин Алла Хоцянівська розшукала очевидців подій та почула сповіді тих, кому дивом вдалося вижити, навіть після катувань і розстрілів. Команді фільму вдалося задокументувати історії окупації, факти звірств російських військових, а також встановити імена не тільки загиблих, але й тих, хто стояв за цими жахливими вбивствами.

«За кожним вбивством цивільного українця стоїть воєнний злочинець зі сходу – російський окупант з Курська, Пскова або Краснодара. Лише на одній вулиці в Бучі вони розстріляли більше півсотні людей. Невинних простих українців. На жаль, таких вулиць в Україні тисячі. Бучанці досі бояться відверто говорити про те, що пережили. Та я знайшла очевидців розстрілів. Один із них під загрозою смерті фотографував з вікна на горищі, що відбувалося на вулиці. І ми покажемо ці кадри. Зараз наше завдання задокументувати кожен злочин, назвати конкретні прізвища вбивць, зафіксувати це для майбутніх поколінь та зберегти історичну пам‘ять української нації», – коментує авторка проєкту Алла Хоцянівська.

Прем’єрний показ проєкту «Вулиця Яблунська» відбудеться 24 лютого о 18:30 на телеканалі 2+2.

Крім того, 24 лютого з самого ранку в ефірі каналу 2+2 виходитимуть випуски програми «Загублений світ», присвячені війні в Україні. Одразу після, о 16:00, глядачі каналу побачать документальний проєкт «Пригоди Ваньки-окупанта на Київщині», в який увійшли записи з особистих щоденників російських солдатів.

О 19:30 на 2+2 відбудеться прем’єра серіалу «Я – Надія», який знімали під час війни. Це чотирисерійна воєнна драма про медиків екстреної допомоги, які з початку повномасштабного російського наступу мужньо тримають свій фронт.