Головна АЗОВ 22

Теракт в Оленівці: пів року від дня трагедії

В ніч на 29 липня 2022 року росія влаштувала кривавий теракт проти полонених захисників «Азовсталі» – вибух в Оленівській колонії, де утримувалися військові, забрав життя щонайменше 54 героїв, понад 130 отримали поранення. Росіяни підступно та жорстоко вбили героїчних оборонців «Азовсталі», не змігши перемогти їх на полі бою.

Досі злочин в Оленівці лишається офіційно нерозслідуваним, адже за пів року жодна міжнародна організація так і не отримала від росіян повного доступу до місця трагедії. На початку цього року стало відомо, що генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш розпустив місію з розслідування факту вбивства українських військовополонених в Оленівці через відсутність необхідних гарантій безпеки від російської сторони.

Наразі Україні, внаслідок важких перемовин, вдалося повернути тіла 54 загиблих під час теракту військових, їхня ДНК-експертиза триває – про це 12 січня повідомило Міністерство з питань реінтеграції окупованих територій. Тим часом родини героїв продовжують вже сьомий місяць жити в страшній та болючій невідомості.

Асоціація родин захисників «Азовсталі» сьогодні просить небайдужих ні на день не забувати про жертв цього страшного масового вбивства та підтримувати їхні родини, а міжнародні організації – робити все, що їм під силу, аби все ж розслідувати цей злочин та добитися правди, щоб світ знав і покарав винних. Ми потребуємо нагальних інспекцій місць ти умов утримання, в яких військовополонені оборонці Маріуполя перебувають вже дев‘ятий місяць. Не забуваймо захисників «Азовсталі»!

Ілюстрація: @koza_rohata_

@AzovstalFamilies