Гостею нового випуску програми “Точка опори” на телеканалі “Дім” стала народна артистка України, диктор і ведуча програм українського телебачення, педагог, академік Телевізійної академії України – Тетяна Цимбал. В інтерв’ю Світлані Леонтьєвій Тетяна Цимбал розповіла, у чому сила українського народу, пригадала момент прийняття незалежності та вплив радянщини на нашу цілісність та єдність.
Народна артистка України Тетяна Цимбал про жорстокість війни знає не з чуток. Ведуча народилася одразу після Другої світової, а її батько воював і двічі був у полоні. Повномасштабне вторгнення стало несподіванкою для ведучої, але дізнавшись про наступ вона чітко вирішила – хоче бути вдома, у Києві, адже тут її місце сили. Щоправда, діти дикторки змогли переконати її тимчасово виїхати за кордон. Зараз Тетяна Цимбал перебуває у Києві, працює та запевняє – треба тримати себе у формі, незважаючи ні на що, адже саме це і підтримує Україну.
“Безумовно дуже важливо дбати про зовнішність. Це повага і до себе, і до оточуючих. Та найголовніше – тримати себе в психологічній формі. Знаходити позитив, вірити, – коментує Тетяна Цимбал. – Мені було приємно почути інтерв’ю однієї журналістки, яка добивалася приїзду в Україну – хотіла на власні очі побачити, що тут відбувається. З другого разу їй таки дали акредитацію. Вона подивилася на нас і сказала: “Вони всі вірять у свою перемогу. Вони навіть не допускають думки, що можуть програти”. Це її так вразило. Тоді я подумала – це правда. Це впадає в очі, вражає і, безумовно, тримає нас. У цьому є наш дух і це неймовірна сила, яка допомагає нам пережити це випробування достойно. Тому я вважаю в усіх сенсах – форму треба тримати”.
Крім того, ведуча згадала момент здобуття незалежності України в 1991 році. Тоді після референдуму вона ледь не в прямому ефірі оголосила про нашу незалежність, за яку проголосували 92% українців.
“Ми готувалися до цього, у нас навіть була спеціальна програма — “Студія. 1 грудня”. Ми настільки вірили, що Україна багата. Ми ж годували всіх”, – пригадала Тетяна Цимбал у програмі “Точка опори”.
На жаль, вплив на Україну залишався сильним навіть після її виходу з СРСР і тривав роками через ЗМІ, кіномистецтво, художню літературу, історію тощо. Але не завжди те, що нам говорили відповідало реальності.
“Навіть не хочу говорити про те, що буде з “великою російською культурою” або чому наша культура не врятувала Росію. Рятуйтесь тепер самі. Чому грузини змогли вийти на вулиці під кийки, без зброї і змусити свій уряд відступити — не приймати закон про іноагентів? Росіяни ж, ті, що, умовно можна сказати, «кращі», просто поїхали [без боротьби]. Там немає духу свободи, там є лібералізм. “Хороші руські” — це ліберали, які дуже м’яко йдуть на домовленості, поступки… У 80-х я була у Забайкаллі, там діти не знали, що таке морозиво. Росія, виявляється, отака, як була у Бучі. Така, яка відправляла крадену побутову техніку, косметику, іграшки. Ось вона — “велика Росія”, – коментує Тетяна Цимбал.
Дивіться програму “Точка опори” зі Світланою Леонтьєвою щосереди о 21:00 на сайті каналу “Дім”, а також на YouTube-майданчику каналу.