Головна TV

ТОП-7 порад, як справити гарне враження

Кадр з фільму "Доктор Ноу"

Постійна експертка програми “Ранок Вдома”, яка виходить щодня о 7:00 на каналі “Дом”, із ведучими Іриною Хоменко і Костянтином Октябрським, психологиня Наталя Підлісна розповіла, як поводитися на першій зустрічі чи побаченні, щоб справити на людину гарне враження, та які ознаки симпатії існують.

Психологиня пояснює: перше враження — це перші вісім секунд знайомства. В цей час співрозмовник встигає відповісти на два головних питання: чи можна довіряти цій людині та чи можна захоплюватися нею? З еволюційні точки зору для виживання людині найважливіше відповісти на перше питання.

“Якщо людина заслуговує на довіру, тоді вже приходимо до захоплення й поваги, бо надійна людина завжди викликає повагу і захоплення”, – коментує Наталя Підлісна в ефірі каналу “Дом”.

Крім того, експертка зауважує, існує чотири фактори глибокої симпатії: подібність, соціальний обмін, симпатія та фізична привабливість.

“Люди, яким ми симпатизуємо, як правило, схожі на нас. Це не обов’язково зовнішність. Це історія про спільні вподобання. Соціальний обмін – найбільш сприятливими є такі відносини, у яких виникає збалансований обмін. Наприклад, ми вважаємо неприємним співрозмовника, якому багато розповіли про себе, а він — лише мовчить і посміхається. Тобто рівень відвертості має бути збалансованим. Щодо симпатії, то тут все просто. Нам подобаються люди, яким подобаємося ми. Четвертий фактор — це фізична привабливість. Привабливими вважають людей привітних, відкритих, цікавих та врівноважених”, – пояснила психологиня.

Щоб стати більш привабливою, цікавою та завоювати прихильність нового знайомого, психологиня Наталя Підлісна радить: 

  • бути обережним із парфумерію. Не зловживати косметикою і парфумами – чим менше, тим краще. Це стосується і першого побачення:
  • навчитись розслаблятися, адже напружені люди нікому не подобаються;
  • усміхатися, але щиро;
  • вміти природно жестикулювати, але при цьому бути поміркованим;
  • уважно слухати співрозмовника не відволікаючись на смартфон чи годинник. Люди інколи спеціально починають комусь телефонувати або писати, щоб створити враження потрібного, ділового. Але це призведе до зворотного результату. Людина подумає, що ви нею нехтуєте;
  • налагодити зоровий контакт – 15-20 секунд дивитися в очі та відводити їх;
  • відчувати темпоритм співрозмовника і підтримувати його. Говорити таким же тоном як людина, з якою ви ведете бесіду.

Дивіться “Ранок Вдома” на каналі “Дом” з понеділка по п’ятницю з  07:00 до 09:30, у суботу та неділю з 07:00 до 11:00, а також на YouTube-каналі проєкту.