Головна TV

Топ книг українських авторок від зірки «Молодої» Юлії Шугар

Акторка назвала свої улюблені твори українських письменниць.

Серіал «Молода», який показує Новий канал, популяризує читання. Адже сюжет ситкому розгортається у видавництві. Зйомки серед книжок навіювали на акторів згадки про своїх улюблених авторів. Новий канал розпитав зірку серіалу «Молода» Юлію Шугар про її особливу добірку книг українських письменниць.

«Записки українського самашедшего», Ліна Костенко

– Я читала цю книгу, коли не знала, з ким поговорити (усміхається). Це такий мій стиль: якщо боюся покластися на людей, то покладаюся на книги. Точніше – на авторів, які говорять зі мною через них, – каже Юлія Шугар. – У творі зустріла таку ж вразливу людину, як і сама. І помітила, що цей «український самашедший» дуже сильний у своїй вразливості. У цьому є щось безкінечно людяне. Книга навчає жити по совісті і завжди рухатися вперед – крізь страх і невідомість.

За жанровою стилістикою цей роман – насичений мікс художньої літератури, щоденників і публіцистики. Книгу написано від імені 35-річного програміста. Він прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, родиною і професією, Україною та світом.

«Живи. Твій світ починається з тебе», Юлія Сухорук

– Це казкотерапія! Книга справді прикладна. Я не втомлююся доносити думку про те, що ми отруєні болем за страшний рік війни. Нам потрібно знати, що з цим робити. Кожен знайде в цій книзі своє! – зазначає акторка «Молодої».

Психотерапевтка Юлія Сухорук написала книгу-тренінг для жінок, які шукають гармонію між працею, сім’єю й бажанням жити яскраво та повноцінно. Авторка описує казкову історію дівчини, яка вирвалася з темної вежі в пошуках нового життя. Після кожної глави є коментарі психологині й корисні вправи.

«Лісова пісня», Леся Українка

– Я фанат цього твору. Мені хочеться перенестись у ті дні, коли Леся Українка писала шедевр. Хочу спитати в неї, що надихнуло, та побачити її ставлення до власного творіння, бо воно зачаровує мене! За останній рік я перечитала «Лісову пісню» чотири рази. Мені книга подобається містичністю і простотою. Ніби українська історія Ромео і Джульєтти, – пояснює Юлія Шугар.

Драма-феєрія є одним з перших прообразів фентезі в українській літературі. Авторка в «Лісовій пісні» втілила народне сприйняття довкілля. Тут постає проблема негармонійних відносин людини і природи. Використовуючи природні дари, ми не помічаємо своїх шкідливих дій. Адже звикли ставитися до природи, як до певного засобу, що робить життя зручнішим.

«В неділю рано зілля копала», Ольга Кобилянська

– Я виросла серед українських традицій, де на Різдво кладуть часник по кутках столу, «щоб нечиста сила за стіл не сіла». Тому я обожнюю пізнавати нашу культуру, старовинні народні прикмети. Мене чарує, як природа спліталася зі звичайним людським життям, – каже зірка серіалу «Молода». – У цьому оповіданні зустрічаються харизматичне добро з не менш харизматичним злом, хоча антагоністом у цій історії я бачу любов. Від такої думки і страшно, і дивно, і холодно…Але безмежно цікаво!

Письменниця Ольга Кобилянська написала цю повість за мотивами народної пісні «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці…» Дія розгортається в одному з гірських сіл у Карпатах. За сюжетом, головний герой Гриць покохав двох дівчат. За це і поплатився життям. У творі порушуються такі вічні проблеми як боротьба добра зі злом, любові з ненавистю, кохання зі зрадою.

Дивіться серіал «Молода» про другу юність і кохання, якому всі віки підвладні, з понеділка по четвер о 19:00 на Новому каналі. А якщо пропустили серії, дивіться ситком на сайті та YouTube-каналі Нового!