Головна TV

ТРАГІЧНА ІСТОРІЯ СІМ’Ї, ЯКУ РОСІЙСЬКІ ОКУПАНТИ РОЗСТРІЛЯЛИ В ПЕРШИЙ ДЕНЬ ВІЙНИ

Батьки поліцейського Олега Федько

Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич продовжує розповідати пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. Цього тижня в нових випусках – історія, що шокує своєю жорстокістю: 24 лютого російські військові біля Нової Каховки розстріляли сім’ю херсонського поліцейського Олега Федько – його батьків, 56-річних Анну Василівну та Олега Івановича, 27-річну дружину Ірину, 6-річну донечку Софійку та півторамісячного синочка Івана…

Коли російські військові вдерлися до Херсонської області, 28-річний Олег Федько був на службі – у патрульній поліції. Дружину з двома маленькими дітьми відправив до батьків у село Веселе. Вони були впевнені: у тихому, спокійному селі їм нічого не загрожує. Але вже за кілька годин зрозуміли, що помилилися… У їхньому населеному пункті висадився російський десант, почалися бої. Батьки Олега разом із невісткою та маленькими онуками зібралися і ввечері вирушили до Нової Каховки. Звідти планувати виїхати до Одеси. Дорогою Анна Василівна зателефонувала старшому сину Денису, який жив в Одесі, – повідомити, що вони вже виїхали… І Денис по телефону чув, як розстрілюють його рідних… Про страшну трагедію своєї сім’ї, свідком якої він став, чоловік розповів журналістам «Історій війни» у програмі, яка була у понеділок, 19 вересня.

Сім’я поліцейського Олега Федько

Розстріл родини Федьків – це ще один злочин рашистів проти людяності. Ми повинні пам’ятати про кожного загиблого в цій війні та збирати свідчення жорстокості наших ворогів, щоб кожен російський військовий був покараний за скоєні ним злочини.

Також цього тижня в проекті – історія подружжя пенсіонерів із Бучі – Олександри Забарило та Івана Туховського: вони пережили окупацію, але російський снаряд зруйнував їхній дім, і тепер вони змушені жити в наметі на власному городі. А ще – сумна розповідь про село Кухарі на Київщині, де зовсім не залишилося вцілілих будинків: у березні, коли українські збройні сили вибивали окупантів із села, російські солдати використали тактику «випаленої землі» – відступаючи, обстріляли цей населений пункт ракетами… Окрім того, в «Історіях війни» – історія Сергія, жителя Маріуполя, який майже щодня знімав жахи війни в рідному місті – наслідки обстрілів, розповідав про підвальний побут, пошуки води та їжі, – аж поки не зазнав поранення обох ніг. Як чоловікові вдалося вижити й вибратися з заблокованого Маріуполя?

Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.